COVID-19: як зберегти фізичну форму в період карантину?

COVID-19: як зберегти фізичну форму в період карантину?

Оскільки в Європейському регіоні продовжують з'являтися нові випадки COVID-19, багато країн, в тому числі Україна, дотримуються суворих правил карантину. У цей період для громадян недоступні довгі прогулянки і рухливі забави на свіжому повітрі або походи до спортзалу. 

Однак, як зазначають у ВООЗ, сидіння вдома протягом тривалих періодів часу може стати серйозною проблемою для підтримки фізичної форми. Також варто зазначити, що сидячий спосіб життя і низький рівень фізичної активності можуть чинити негативний вплив на здоров'я і якість життя людей. Самоізоляція може викликати додатковий стрес і поставити під загрозу психічне здоров'я людей. Фізична активність і методи розслаблення - цінні інструменти, що допомагають захищати здоров'я протягом цього часу.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, доросла людина потребує 150 хвилин помірної інтенсивності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності на тиждень (або в їх комбінації). Європейське бюро організації рекомендує дотримуватися норм фізичної активності і під час карантину.

Наведені нижче поради допоможуть вам залишатися активними навіть сидячи вдома, без спеціального обладнання і в умовах обмеженого простору.

Робіть короткі активні перерви протягом дня.

Короткі періоди фізичної активності допоможуть вам виконати рекомендації ВООЗ (20-30 хв в день помірної активності). Ви можете робити прості вправи - нахили, присідання, рухи руками і ногами. Дієвим способом підтримати свою фізичну форму є танці, ігри з дітьми, прибирання або догляд за рослинами. Звичайні домашні турботи можуть стати для вас способом поліпшити своє здоров'я і підняти настрій.

Знайдіть для себе онлайн-тренування.

Для багатьох людей проблематично вигадати для себе фізичні вправи або займатися зарядкою поодинці. Чудовим помічником стануть онлайн-тренування. У мережі інтернет ви зможете знайти онлайн-курс фізичних вправ, які підходять саме вам. Якщо у вас немає досвіду виконання цих вправ, будьте обережні і усвідомте свої обмеження.

Більше ходіть

Те, що ви перебуваєте в своїй квартирі не означає, що потрібно відмовитися від ходьби. Ви можете здійснювати «прогулянки» по кімнаті, коли розмовляєте по телефону, замість того, щоб робити це лежачи або сидячи. Можна ходити на місці. Щоб зробити цю процедуру більш корисною, вийдіть на балкон або широко відкрийте вікна і впустіть до квартири свіже повітря.

Частіше вставайте

Скоротіть час сидіння або лежання за рахунок періодичного вставання. Намагайтеся вставати і витягуватися в повний зріст кожні 30 хвилин. Подумайте над тим, щоб частину своїх справ робити стоячи. Наприклад, поставте свій ноутбук на підвіконня або високу полицю. Або спробуйте читати, неспішно прогулюючись по кімнаті. Під час сидіння приділіть більше часу когнітивно-стимулюючим діям, таким як читання, настільні ігри та головоломки.

Розслабтеся

Розслабитися вам допоможе медитація. Якщо ви відчули, що раптом почали нервувати з якогось приводу, зробіть глибокі вдихи і спробуйте перемкнути свою увагу на щось позитивне. Медитація і глибоке дихання можуть допомогти вам залишатися спокійним.

Правильно харчуйтеся

Для оптимального здоров'я, також важливо пам'ятати, що необхідно дотримуватися рекомендацій щодо здорового харчування і не забувати підтримувати питний режим. Намагайтеся пити чисту воду замість цукровмісних напоїв. Забезпечте достатню кількість фруктів і овочів і обмежте споживання солі, цукру і тваринних жирів. Віддайте перевагу цільним зернам, а не рафінованим продуктам.

Залишайтеся здоровими!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі