День боротьби з інсультом: коментар запорізького лікаря-невролога (відео)

День боротьби з інсультом: коментар запорізького лікаря-невролога (відео)

Що таке інсульт?

Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. Розуміючи тяжкі наслідки захворювання та важливість запобігання судинним катастрофам, ми вирішили присвятити увагу цьому дню.

Головне завдання заходів Дня боротьби з інсультом - підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, ознайомлення з першими ознаками цього страшного стану, з методами надання першої допомоги та запобіганню захворюванню. За даними Української асоціації боротьби з інсультом, в Україні щорічно діагностують близько 140 тисяч випадків цієї хвороби. Тільки 20% українців після інсульту повертаються до нормального життя. 

Детально про способи розпізнавання інсульту та заходи щодо запобігання захворювання розповів лікар-невролог клініки "Мотор-Січ" Дмитро Дац.

Що таке інсульт?
Інсульт - мозково-судинна катастрофа, захворювання, що виникає внаслідок порушення кровопостачання головного мозку. Порушення мозкового кровообігу призводить до ушкодження тканини мозку і розладом його функцій.  Термінове розпізнавання ознак інсульту і звернення за кваліфікованою медичною допомогою протягом 3-6 годин ( терапевтичне вікно) від його початку дозволяє зберегти життя хворого і попередити розвиток важких наслідків.

Симптоми інсульту:

- раптова слабкість в обличчі, руці або нозі, найчастіше на одній стороні тіла;
- раптове помутніння свідомості, проблеми з мовою або з розумінням мови;
- раптові проблеми із зором в одному або обох очах;
- раптове порушення ходи, запаморочення, втрата рівноваги або координації;
- раптовий сильний головний біль з невідомої причини.

Дуже важливо відразу розпізнати симптоми інсульту, щоб якомога швидше викликати бригаду швидкої допомоги. Адже чим раніше розпочати лікування, тим більше у людини шансів на відновлення після інсульту.

Пам'ятайте! Час, за яки можна встигнути відновити кровотік в артерії після ішемічного інсульту і зупинити загибель клітин головного мозку - 6 годин. Чим раніше Ви звернетеся за медичною допомогою, тим ефективнішим буде лікування.

Як розпізнати інсульт?

Якщо вам здається, що ви бачите в людини симптоми інсульту, проведіть простий тест з трьох завдань. Якщо виконання всіх трьох завдань утруднено, негайно викликайте бригаду швидкої допомоги, відразу уточнивши, що мова йде про підозру на інсульт.

Завдання:

1. Попросіть людину широко посміхнутися, показавши зуби. При інсульті посмішка втрачає природність, стає дуже напруженою і схожою на оскал, або односторонньою і кривою.
2. Попросіть закрити очі, підняти руки і тримати їх в такому положенні 10 секунд. При інсульті м'язи слабшають, і тримати їх піднятими довго складно. Якщо одна рука взагалі не піднімається - це теж вірна ознака інсульту.
3. Попросіть декілька раз повторити будь яке коротке речення, наприклад: «Сьогодні з ранку гарна погода». Для інсульту характерні порушення мови, і хворий погано справляється з цим завданням.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі