Департамент ЖКГ Запорізької міськради видає мільйони фірмі-улюбленцю на капремонт ОСББ

Департамент ЖКГ Запорізької міськради видає мільйони фірмі-улюбленцю на капремонт ОСББ

Під час журналістського розслідування, присвяченого програмі співфінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя, ми з’ясували, що деякі ОСББ неодноразово отримали фінансування з міського бюджету, а більшість жодного разу не скористались програмою.

За цим Порядком бюджетні кошти можуть спрямовуватись за вибором співвласників на один із нижченаведених напрямків капітального ремонту, відповідно до переліку робіт:

  • Дахи та покрівлі;
  • Центральне опалення;
  • Водопровід, каналізація, гаряче водопостачання;
  • Електроосвітлення та силові проводки;
  • Відновлення або улаштування нового вимощення навколо будівлі з метою захисту ґрунту під фундаментами від розмивання, ремонт облицювання цоколю будинку.

Розмір частки співфінансування коштом бюджетних асигнувань визначається Департаментом житлово-комунального господарства і складає від 60 до 95 %.

Зазначимо, що станом на 01.05.2020, у м. Запоріжжя зареєстровано 1063 ОСББ, з них лише 230 скористались програмою Порядку проведення капітальних ремонтів спільного майна у багатоквартирних житлових будинках м. Запоріжжя на умовах співфінансування, інші не отримали з місцевого бюджету жодної копійки.

Але серед ОСББ, які отримали гроші є окремі чемпіони, наприклад ОСББ «Зелений двір-7А», «Зернова 34», «Фонтан на Лермонтова 18», «Бородінська-12» скористались програмою шість разів.

За умовами Порядку співфінансування ОСББ не заборонено постійно подавати заяви на участь у програмі, але якщо в будинку протягом 2015-2019 років за бюджетні кошти виконувались ремонтні роботи капітального характеру, співвласники таких багатоквартирних будинків не можуть подавати по цьому будинку заяви про участь у проведенні за цим Порядком капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку на умовах співфінансування у 2020 році за відповідним напрямком робіт.

Управління та контроль за бюджетними коштами, виділених за Програмою, у межах встановлених бюджетних повноважень, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи замовників та одержувачів бюджетних коштів здійснює Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради, як головний розпорядник бюджетних коштів. 

Саме Департамент з управління житлово-комунальним господарством вивчає подані заявки та приймає рішення про виділення коштів, тому надати відповідь щодо законності виділення бюджетних коштів на проведення повторних ремонтів повинні посадові особи даного департаменту.

ОСББ «Зелений двір-7А» двічі отримав гроші на проведення ремонту інженерних мереж опалення. Так, у 2018 році було виділено понад 1 мільйон гривень на проведення капітального ремонту із заміни інженерних мереж (ХВП, ГВП, магістрального трубопроводу опалення, каналізації, електроосвітлення) 5-ти поверхового будинку по вул. Леоніда Жаботинського, 7А, роботи були виконані ТОВ «Стройвишпроект». 

У 2020 році ОСББ знов отримало від місцевої влади 1,6 мільйона гривень фінансування на проведення капітального ремонту внутрішніх інженерних мереж опалення 5-ти поверхового восьми під’їзного житлового будинку по вул. Жаботинського №7А, роботи буде виконувати ФОП Самченко Р.В.

ОСББ «Фонтан на Лермонтова 18» у 2019 році отримало 2 мільйони гривень на капітальний ремонт електричних мереж житлового 10-ти під'їзного 5-ти поверхового будинку по вул. Лермонтова, 18, роботи були виконані ТОВ «Спецремпроект». У 2020 році ОСББ отримало ще 2 мільйони гривень й знов на ремонт електричних мереж будинку, виконання робіт замовили ТОВ «Будсервіс-Проект».

Викладені факти повторного фінансування ремонтних робіт можуть свідчити про змову керівництва вказаних ОСББ та посадових осіб Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міськради направлену на привласнення коштів, виділених на проведення капітальних ремонтів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя.

Як виявилось Програма  співфінансування проведення капітальних ремонтів у багатоквартирних будинках м. Запоріжжя може використовуватися депутатами і чиновниками міськради не тільки для підвищення шансів потрапити у свої крісла ще на один строк, а й для покращення свого матеріального стану.

Звертаємось до правоохоронних органів з вимогою перевірити законність виділення та використання коштів місцевого бюджету на фінансування капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинках м. Запоріжжя у період з 2015 по 2020 роки.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі