Депутат Запорізької міськради Божко декларує мільйонні позики та не повідомляє про це НАЗК

Депутат Запорізької міськради Божко декларує мільйонні позики та не повідомляє про це НАЗК

Депутат Запорізької міської ради від Опоблоку Руслан Божко здійснює мільйонні правочини та отримує багатомільйонні позики, але забуває повідомити про це НАЗК.

У декларації за 2019 рік депутат Запорізької міськради Руслан Божко задекларував придбання 2 350 000 акції АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Аланд Інвест». Номінальна вартість цінного папера вказана 1 гривня, відповідно загальна сума правочину складає 2 350 000 гривень.

Датою правочину вказано 27.12.2019, відповідно у десятиденний строк з моменту придбання акцій Руслан Божко був зобов'язаний письмово повідомити про суттєві зміни у майновому стані Національне агентство.

У грудні минулого року у Руслана Божка виникли фінансові зобов’язання на суму понад 24 мільйони гривень. Так 20 грудня депутат отримав позику у розмірі 4 041 000 гривень від ТОВ ФК «ФАЛЬКОН» та 5 959 000 гривень від ТОВ ФК «ФРЕЙЗЕР». 28 грудня Руслан Божко отримав від ТОВ «Астра Капітал Груп» фінансову допомогу у розмірі 14 898 908 гривень.

Згідно з роз'ясненням НАЗК щодо заповнення Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у системі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» суб'єкт декларування зобов'язаний подати повідомлення у разі отримання ним кредиту, позики, поворотної фінансової допомоги (позички) тощо на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Відповідно за кожним фактом отримання позики та фінансової допомоги Руслан Божко був зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про суттєві зміни у майновому стані Національне агентство.

Не повідомивши НАЗК про отримання позик та фінансової допомоги Руслан Божко тричі проігнорував вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення пов’язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю».

Просимо правоохоронні органи вивчити викладені факти та у разі підтвердження притягнути  депутата Запорізької міськради Руслана Божка до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі