Депутатка Запорізької облради вчасно не повідомила про отримання доходу

Депутатка Запорізької облради вчасно не повідомила про отримання доходу

Депутатка Запорізької обласної ради Ірина Максимова 31 жовтня подала до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані після отримання нею доходу від зайняття підприємницькою діяльністю у сумі 2 666 000 грн.

Але, відповідно, до чинного законодавства, під час подання до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані необхідно дотримуватися певних вимог, а саме: повідомлення подається за кожним окремим випадком, у десятиденний строк з моменту отримання доходу.

З поданого повідомлення вбачається, що Ірина Михайлівна тільки у жовтні дотрималась вимог чинного законодавства, повідомивши у десятиденний строк про суттєві зміни у майновому стані, а саме отримання від ТОВ «Солар Пром Сервіс» доходу від зайняття підприємницькою діяльністю у розмірі 1 500 000 грн.

У разі отримання доходу від зайняття підприємницькою діяльністю 3 травня, у розмірі 266 000 грн від ТОВ «Енергоспецінвест Комфорт», 29 серпня, у розмірі 401 000 та 499 000 грн від ТОВ «Фотон Енерджі» Ірина Максимова не повідомила НАЗК, чим, очевидно, вчинила корупційні правопорушення.

Відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» з 01 січня 2019 року посадові особі – суб’єкти декларування повинні повідомляти про суттєві зміни у майновому стані, якщо отримали доходи, придбали майно на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, тобто 96 050 гривень, а з 1 липня 100 350 гривень.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП.

Також, не зовсім зрозуміло, саме за що Ірина Максимова отримала понад 2,6 млн грн від перелічених компаній, адже пані депутатка є спеціалістом з митного оформлення у ТОВ Інфоком Лтд», а підприємства займаються, начебто, не пов’язаним із цим видом діяльністю: постачання пари та гарячої води, виробництво електроенергії та комплексне обслуговування об'єктів.

Зазначимо, що всі три підприємства підконтрольні Руслану Божку (через фонд «Геліос», - ФЗ), чоловік депутатки, Антон Максимов, управляє однією з цих фірм, ТОВ  «Енергоспецінвест Комфорт».

Раніше ми розповідали, що котельня по вул. Василя Сергієнка, 7, директором якої є чоловік депутатки Антон Максимов, понад тиждень отруювала мешканців Запоріжжя.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі