Депутату Запорізької міськради батьки подарували завод

Депутату Запорізької міськради батьки подарували завод

Продовжуємо знайомити читачів з родиною Ревчук.

Ми вже розповідали, про те що Олег Ревчук бачить себе у кріслі заступника голови Запорізької ОДА, а депутатка Запорізької міської ради Ольга Ревчук систематично порушує антикорупційне законодавство.

Сьогодні розкажемо про подарунки, які отримує Ольга Ревчук від своїх близьких родичів.

Так, 1 жовтня Ольга Ревчук задекларувала три подарунки у негрошовій формі на суму 991 383 гривень, які отримала. Джерелом доходу зазначений Андрій Демидов - 207 704 грн, Вікторія Демидова - 673 440 грн та Ольга Бикова - 110 239 грн. Зазначена сума подарунків відповідає розміру частки в уставному фонді ТОВ «Запорізький механічний завод», за даними сервісу Opendatabot  26 вересня 2019 року Ольга Ревчук стала власником 98,9 % зазначеного підприємства.

Нічого особливого скажете Ви, доволі скоромний подарунок (менше мільйона гривень), але ми зазначимо, що саме у таку суму оцінили Запорізький механічний завод під час приватизації. Зазначене  підприємство зі 146 річною історією, є провідним виробником запасних частин для залізничного рухомого складу в Україні і веде активну діяльність не тільки на внутрішньому ринку, а й на зовнішніх ринках збуту, займає територію близько 5 га, на підприємстві працюють декілька сотень працівників.

Більш детально з історією та виробничими потужностями подарунку Ви можете  ознайомитися на офіційному сайті «ЗМЗ».

Це не перший раз, коли Ольга Ревчук отримує такі щедрі подарунки.

У 2017 році Ольга Ревчук задекларувала отримання подарунку у грошовій формі від свого батька Андрія Демидова у розмірі 20 000 000 грн.

У 2018 році даними декларації Ольга Ревчук тричі отримала подарунки у негрошовій формі у сумі 7 679 616 грн. Джерелом доходу зазначені: Андрій Демидов 5 074 032 грн, Вікторія Демидова 1 097 088 грн та Ольга Бикова 1 508 496 грн. Зазначена сума подарунків відповідає розміру частки в уставному фонді ТОВ «Ферротрейдинг» - 75,68 %, власником якої стала Ольга Ревчук з 1 грудня 2018 року.

 

Враховуючи, що ТОВ «Ферротрейдинг» було подаровано Ользі Ревчук 30 листопада, а ТОВ «Запорізький механічний завод» 26 вересня можемо зробити припущення, що подарунки від своїх близьких були отримані з нагоди Дня народження, адже вона народилася 5 листопада.

Нагадаємо, майже рік тому Ольга Ревчук вже надавала пояснення правоохоронцям щодо отримання подарунків, у той раз НАЗК було запрошено чотирьох посадових осіб для ознайомлення з протоколами про адміністративне правопорушення, Ольга Андріївна була у списку запрошених.

Депутата запросили на 11 годину 6 грудня 2018 року для забезпечення реалізації прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з метою подати пояснення і зауваження до змісту протоколу.

Національне агентство встановило, що Ольга Ревчук перебуваючи у статусі особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила  Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, які відбулися у  2017 році:

  • 06.07.2017 причіп для човна Selft Boat Trailer ST36-3XN, 2016 року випуску, вартістю 98 404 грн;
  • 06.07.2017 водний засіб Monterey boats 2007 Monterey 330 SY, 2007 року випуску, вартістю 1 569 124 грн;
  • подарунок у грошовій формі від Демидова Андрія Дмитровича у розмірі 20 000 000 грн.

Таким чином співробітниками НАЗК були зібрані матеріали щодо трьох фактів порушення Ольги Ревчук у 2017 році Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Не відомо, які пояснення за вказаними фактами надала НАЗК Ольга Ревчук, але за нашими даними протоколи про вчинення адміністративних правопорушень відносно Ольги Ревчук направлені до суду не були, депутат до адміністративної відповідальності не притягувалась.

Маємо припущення, що питання було вирішено завдяки зв’язкам батька Ольги Ревчук — Андрія Демидова з ексголовою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександром Мангулом, який до призначення працював у Запорізькій області.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі