«Держава повинна надати підтримку тим, хто втратив доходи під час карантину», - голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан

«Держава повинна надати підтримку тим, хто втратив доходи під час карантину», - голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан

Чи повернемося ми до нормального життя після пандемії COVID-19? Коли і яким буде це «нормальне» життя?

Так, більшість підприємців щодня втрачають справу, яка приносила їхнім родинам доходи. Бізнес до пандемії COVID-19 фокусувався, перш за все, на тому, аби приносити більшу цінність для клієнта і робити це якомога ефективніше з точки зору використання ресурсів. Зараз ціль бізнесу – не просто бути ефективним, а бути стійким, адаптивним, пружним.

Механізм пружини дуже добра метафора – стиснутися і сфокусуватися, щоб пережити кризу, та водночас бути відкритим на нові можливості, як тільки вони з’являться.

Голова громадської організації «Справжні дії» Валерія Салтан окреслила план допомоги держави громадянам та підприємцям, які потребують допомоги у зв’язку з пандемією.

Так, громадська активістка ініціювала петицію на офіційній платформі Президента України про надання державної підтримки громадян та підприємців, які втратили дохід під час коронавірусного карантину.

За даними Торгово-промислової палати, рівень безробіття сьогодні становить 13,7-15,4%. Мільйони людей залишились без джерела доходів.

«В усіх країнах, які перебувають на карантині, прийняті заходи з підтримки своїх громадян. А в Україні люди залишились сам на сам зі своїми проблемами. Люди віддавали частину свого заробітку державі у вигляді податків. Тепер прийшов час держави допомогти своїм громадянам», - підкреслює пані Салтан.

Представництво ГО «Справжні дії» пропонує наступний план дій:

  • Організувати єдино разову соціальну виплату тим, хто втратив роботу під час карантину, в розмірі 3000 грн. Додатково 1000 грн на дитину;
  • Грант для бізнесу, що припинив свою роботу на час карантину: 25 000 грн для підприємців на першій групі єдиного податку та 50 000 для підприємців на другій та третій групі, й товариств з обмеженою відповідальністю.

За думкою громадської організації - це мінімум, який допоможе підприємцям розв'язувати фінансові проблеми, що накопичились під час карантину.

«Звичайно, на цю програму потрібні кошти. Держава регулярно отримує фінансову допомогу від Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних фінансових установ. Але традиційно, ці кошти витрачались на латання дірок у бюджеті та утримання багато чисельного державного апарату. Час витратити ці кошти на допомогу тим, хто створює робочі місця та тим хто наповнює бюджет. Адже повертають ці борги з кишень українських платників податків», - зазначає голова ГО

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі