Держгеокадастр закликає запоріжан внести відомості про земельні ділянки

Держгеокадастр закликає запоріжан внести відомості про земельні ділянки

Це стосується ділянок, право власності чи користування якими виникло до 2004 року.

З метою виконання Указу Президента України,  ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області звертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ,  організацій та пересічних громадян області на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки. Це стосується ділянок, право власності чи користування якими виникло до 2004 року. 

Понад двадцять років в Україні вся інформація про земельні ділянки містилася в паперовому вигляді. Зазначається. що при впровадженні електронного Державного земельного кадастру було виявлено багато помилок та розбіжностей.

Наразі ведення Державного земельного кадастру здійснюється в єдиній державній системі,  відомості про всі земельні ділянки акумулюються в одному місці, проведення топографо-геодезичних робіт є обов’язковою умовою для державної реєстрації земельної ділянки та присвоєння їй унікального кадастрового номера. Саме за допомогою цього кадастрового номера на Публічній кадастровій можна легко віднайти конкретну земельну ділянку, що підтверджує внесення даних про неї до Державного земельного кадастру.

На сьогодні державні кадастрові реєстратори Запорізької області здійснюють заходи щодо приведення у відповідність відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі, але, на жаль, велика кількість земельних ділянок, документи на володіння та користування якими видано до 2004 року, відсутні в Державному земельному кадастрі. І тут без допомоги землевласників та землекористувачів не обійтись, оскільки без їх участі зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі не можливо.

До речі, останні самі мають бути зацікавлені в наявності відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та в їх коректності. Адже без такої процедури вчинення будь-яких цивільно-правових угод із землею не можливе.

Тому, якщо у власника чи землекористувача (орендаря) земельної ділянки наявний правовстановлюючий документ на землю старого зразку без присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру, йому слід звернутися до землевпорядної організації-розробника документації із землеустрою та замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки на місцевості.

Подання документації із землеустрою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, для внесення відомостей до Державного земельного кадастру від імені замовника документації здійснюється її розробником, якщо інше не встановлено договором.

У разі виникнення будь-яких запитань, пропонуємо звернутися до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі