Дезінформація про коронавірус коштувала запорізькому бюджету сотні тисяч гривень

Дезінформація про коронавірус коштувала запорізькому бюджету сотні тисяч гривень

8 травня під час інтерв'ю телеканалу #Украіна24 заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що влада закривала парки та обприскувала вулиці не для впливу на епідеміологічний процес, а для психологічного ефекту на українців.

«Завдяки цьому психологічного ефекту у людей з'явилося відчуття небезпеки й необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд», - сказав Ляшко.

Однак, цей обман завдав удару не тільки по репутації команди Зе, а й нашкодив економіці країни.

Як повідомляє офіційний сайт Запорізької ОДА  ДСНС України у Запорізькій області, у рамках комплексної роботи, направленої на протидію поширенню коронавірусної інфекції, з початку карантину було продезінфіковано 825 км дорожнього полотна.

Дезінфекцію центральних вулиць та інших об’єктів з масовим перебуванням людей здійснювали за допомогою пожежної техніки.

Для дезінфекції використовувалась спеціальна суміш, що застосовується для проведення спеціальної обробки майна, транспорту, одягу. Ця суміш не пошкоджує будівельні матеріали, деревину, лакофарбові вироби, не призводить до корозії металів та забезпечує надійну дезінфекцію будь-яких поверхонь. Також вона є цілком безпечною для людей і тварин.

На світлинах ми бачимо, що пожежники використовували важку техніку, а саме вантажівки ЗИЛ, КАМАЗ та Урал, кожна з яких витрачає від 30 до 50 літрів пального на 100 кілометрів, також необхідно врахувати вартість дезінфікуючих засобів, які використовувались для підготовки спеціальної суміші.

Але не тільки ДСНС боролись з розповсюдженням інфекції, чиновники на місцях також укладали угоди на оброблення вулиць та місць масового скупчення людей. Так, Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради замовило ФОП Бабіну О.В. послуги з проведення дезінфекційних заходів на вулицях міста Токмак Запорізької області, вартістю 169 954 гривень.

Кирилівською селищною радою з КП «Розвиток курортної зони» було укладено договір на проведення дезінфекційної обробки під час епідемії COVID-19 вартістю 49 595 гривень. Балабинська селищна рада Запорізького району Запорізької області замовила ТОВ «ДЕЗ Експерт» послуги з проведення дезінфекції приміщень, адмінбудівель, об'єктів, територій селища Балабине, вартістю 100 000 гривень.

Тільки викладені факти свідчать про розтрату близько 500 000 гривень, витрачених на дезінфекцію центральних вулиць та інших об’єктів з масовим перебуванням людей, зараз необхідно відповісти, а хто компенсує допущену розтрату бюджетних коштів?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі