Діалізний ринок на Запоріжжі: освоєння продовжується - результатів замало

Діалізний ринок на Запоріжжі: освоєння продовжується - результатів замало

Гемодіаліз – це не лише життєво необхідна процедура для людей з гострою нирковою недостатністю, це вдячне поле для корупції. За даними Центру протидії корупції, третина коштів виділених державою на гемодіаліз осідає в офшорах. Шкода, що проблеми одних стають засобом заробітку для інших.

Ми неодноразово згадували про корупцію у сфері гемодіалізу. Пройшов майже рік, трансформувалась влада та чи змінились гравці на ринку постачання матеріалів для діалізу?

За минулий рік на комплектуючі та сервіс приладів для гемодіалізу витрачено 104,3 млн грн.

Згідно з інформацією на електронному майданчику Прозоро, найбільше коштів освоїла Запорізька обласна клінічна лікарня - 89,9 млн грн. Більшість тендерів на придбання супутніх матеріалів для гемодіалізу вигравав ТОВ «Еврика Медикал Фаундейшн» - 64,1 млн грн, що складає 70% від усіх освоєних коштів. 33,7 тис. грн отримав ТОВ «Ділайф», 23,3 тис. грн - ТОВ «Білімед».

Тендери з постачання комплектуючих для діалізу у 10 лікарні отримував ТОВ «Білімед» на загальну суму 13,1 млн. В Енергодарі на потреби гемодіалізу витратили 875,5 тис. грн. У Токмаку витратили 258,6 тис. грн.

ТОВ «Фрезеріус Медікал Кер Україна», інтереси якого в минулому лобіював колишній народний депутат Вадим Кривохатько, отримало 168,9 тис. грн.

За повідомленнями журналістів вартість лікування одного хворого з гострою нирковою недостатністю складає 365 тис. грн. на рік. Проте по факту, на місцях не вистачає потужностей для повноцінного лікування кожного пацієнта.

Контроль за ринком послуг з сервісного обслуговування апаратів штучної нирки, комплектуючих до них дозволяє регулярно отримувати надприбутки. Не секретом є те, що для України закономірною є закупівля товарів за бюджетні кошти за цінами, що значно перевищують ринкові.

З цим ви можете ознайомитись у наших матеріалах:

На днях народна депутатка Юлія Яцик здійснила візит до відділення гемодіалізу. На яких засадах відбулась ця зустріч: чи дійсно обговорити питання фінансування, чи то задля отримання контролю за даною сферою, можемо лише припустити. Як повідомляє телеграм-канал Запорізька обласна адміністрація, у пані Юлії склались дружні зв’язки з етнічним ОЗУ.

Також повідомляють, при головуванні Костянтина Бриля саме голова контролював сферу тендерних закупівель на потреби гемодіалізу.

Як висновок, можна лише побажати нашим читачам бути здоровими, аби ваші проблеми не стали джерелом чийогось заробітку.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі