Директор капбудівництва Запорізької обладміністрації вирішив розробити проєкт «як заробити на судновласниках»?

Директор капбудівництва Запорізької обладміністрації вирішив розробити проєкт «як заробити на судновласниках»?

Тема оцінки орендної плати за причали човнових станцій залишається як і раніше актуальною. Сьогодні розповімо вам про  палкі суперечки всередині ГО «ТЧ «Нептун-11», директором якого є ще й очільник Департаменту капбудівництва Віктор Ярош.

Персоналія пана Яроша вельми зацікавила видання «Факти Запоріжжя», оскільки є суперечливою. До прикладу, візьмемо кримінальний шлейф посадовця. 

Так, Віктор Ярош у 2014 році вироком Заводського районного суду міста Запоріжжя визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів) і йому призначено покарання у вигляді штрафу, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих функцій строком на один рік.

Тому, коли до редакції звернулись члени ГО «ТЧ «Нептун-11» (в якому головує пан Ярош) ми звісно провели власне журналістське розслідування, щоб розставити всі крапки над «і». І ось що вдалось з’ясувати.

Представники товариства човновласників уклали договір оренди земельної ділянки з територіальною громадою в особі Запорізької міськради, загальною площею  2, 3699 га. (кадастровий номер: 2310100000:04:019:0761)

Договір був укладений у 2016 році на загальну суму орендної плати - 239 205 грн (тобто, 3% від оціночної вартості землі).

Але як стало відомо у 2019 році ставку для причалів зменшили до 0,03%.

Звісно, аби повністю впевнитись у прийнятому рішенні ми промоніторили й сконтактувались з усіма причалами, які функціонують в Запоріжжі. Відповідь була однозначна – представники причалів з 2019 року  сплачують 0,03%.

За словами представників ГО «ТЧ «Нептун-11» їх керівництво, в особі Яроша, про нововведення не попереджало, а тому продовжували брати оплату за ставкою 3%.

Обурення громадськості немає меж. Окрім того, що вони майже рік сплачували ГО більше, аніж було потрібно, через несвоєчасну та неповну сплату в бюджет за землю, у них утворився податковий борг. У заставу було взято майно одного з членів причалу. На початок 2020 року ця сума сягнула 103 000 грн. І як ви можете догадатись погашати штрафи й пеню, яка набігла за цей час, повинні  представники цього ж товариства.

Також представників ГО не було повідомлено про те, що в результаті поділу землі на номер 0761 був укладений договір оренди, а номер 0762 залишився «безхазяйним» . Оплата за оренду землі членам причалу, які залишилися на ділянці 0762 (до речі, на ділянці залишилися приватизовані будови), нараховували щомісяця (попри те, що на цю ділянку не укладено договір оренди землі і немає, відповідно, оціночної вартості землі), оплату члени робили вчасно, але фактично вони платили за ділянку 0761.

Наразі між човновласниками назрів конфлікт з головою ГО «ТЧ «Нептун-11» Віктором Ярошем.

Так, члени ініціативної групи (у кількості 50 осіб) неодноразово намагались влаштувати збори. Результат цих дій мав неоднозначний характер. Пан Ярош одразу переходив на особисті образу. Більше того, постраждали самі ініціатори від фізичної розправи Віктора Яроша. Поки що провести збори не вдалось (у зв’язку з карантинними заходами). Як стало нам відомо, фактично, товариством керує дружина Віктора Яроша – Інна Михайлівна.

За нашою інформацією наступні збори судновласників повинні відбутись 1 серпня разом з директором ГО «ТЧ «Нептун-11» Віктором Ярошем. Журналісти нашого видання матимуть змогу особисто бути присутнім на раді.

Подробицями поділимось згодом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі