Для клієнтів "Запоріжгазу" змінені норми споживання газу

Для клієнтів 'Запоріжгазу' змінені норми споживання газу

27 листопада 2018 року Верховний суд України скасував дію норм споживання газу без лічильників, які були затверджені постановами Кабінету міністрів №203 і 204 від 23 березня 2016 року. 

Ці постанови визнані протиправними та нечинними з моменту їх прийняття, через порушення регламенту при затвердженні, а також відсутність будь-яких обгрунтувань і розрахунків. Тому в попередні періоди і зараз правомочними є норми, що діяли до 1 лютого 2016 року.

З 1 листопада змінені норми споживання газу для клієнтів "Запоріжгазу", у яких не встановлені газові лічильники. 

Це торкнеться 64 тис. 098 (13,3%) споживачів газу в Запорізькій області, в той час як інші 418 061 тис (86,7%) забезпечені  обліком. Нові норми наближені до об'єктивного обліку споживання газу, стимулюють установку лічильників і раціональне використання газу всіма категоріями споживачів. 

За оцінками незалежних експертів газового ринку, загальна економія газу в зв'язку з ефектом від змін норм складе більше 380 млн куб.м газу на рік.

Подальше використання необгрунтованих норм унеможливлювало виконання вимог Закону України "Про комерційний облік природного газу" в частині 100% забезпечення споживачів лічильниками газу. У свою чергу, при відсутності лічильників газу та необґрунтованісті норм споживання газу, були відсутні стимули для економії газу. За даними Асоціації газового ринку, відміна занижених норм стане стимулом для установки приладів обліку та економії газу в обсязі близько 380 млн куб.м газу на рік.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі