До п'ятірки найслабших регіонів за рейтингом євроінтеграції увійшло Запоріжжя

До п'ятірки найслабших регіонів за рейтингом євроінтеграції увійшло Запоріжжя

Запорізька область займає 20 місце у рейтингу регіонів із євроінтеграції. Про це йдеться у "Евромапі України. Рейтинг європейської інтеграції областей ".

Кабінет міністрів України оприлюднив "Євромапу України. Рейтинг європейської інтеграції областей ". Дослідження якого провів незалежний аналітичний центр «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської інтеграції.

Це перше подібне дослідження того, як у різних областях змогли використати можливості, що відкриває процес європейської інтеграції для розвитку регіонів, людського потенціалу, соціалізації з ЄС.

Дослідження проводилось за 34 індикаторами в 8 сферах, які відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Це економічна інтеграція, інфраструктура, локальна демократія, освіта і культура, екологічна політика, гендерна рівність, комунікація євроінтеграції  та націленість на партнерство.

Відтак, Запорізька область знаходиться в п'ятірці найбільш слабких регіонів за рейтингом євроінтеграції, з оцінкою в 91,28.

З економічної інтеграції області займає 14 місце з часткою прямих інвестицій з ЄС у 42%, набравши 22,02 бали від 50 можливих.  Аналітики відзначають досить високу кількість проектів, які були профінансовані в регіоні Європейським інвестиційним банком та ЄБРР (третє місце по країні).

Що ж стосується ремонту доріг і модернізації міської інфраструктури, то Запорізька  область займає 9 місце серед областей з показником – 13,04 бали від 27 можливих. Випереджають тільки: Одеська, Харківська, Львівська, Івано-Франківська, Київська, Черкаська, Закарпатська, та Донецька область.

Набагато нижчі показники область демонструє у локальній демократії та підзвітності за оцінкою довіри до органів місцевої влади у 13,97 бали, тому посідає 20 рядок рейтингу.

Найгірший результат серед всіх регіонів України Запорізька область показала у освітній, культурній та науковій інтеграції, посівши останнє 25 місце. Дослідники звернули увагу на те, що в запиті Запорізька ОДА надала дані не за весь період часу, який вони запитували для моніторингу, а тільки за останні два роки.

Аналітики мають надію, що відповідний рейтинг  приверне більшу увагу до процесу зближення з ЄС в різних областях України, а ключові висновки «Євромапи» будуть враховані також і в роботі нового українського уряду.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі