До уваги запоріжан: ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан через коронавірус

До уваги запоріжан: ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан через коронавірус

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила глобальну надзвичайну ситуацію через поширення небезпечного поширення смертельного вірусу із Китаю. Повідомляє ВВС.

За рішенням ВООЗ, головною причиною оголошення надзвичайного стану, є не статистика захворювання у Китаї, а проникнення вірусу в інші країни, у яких є слабкий рівень системи охорони здоров'я.

«Зараз у 18 країнах за межами Китаю зареєстровано 98 випадків коронавіруса 2019nCoV, в тому числі 8 випадків передачі вірусу від людини людині в чотирьох країнах: Німеччині, Японії, В'єтнамі та Сполучених Штатах Америки», – зазначив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус.

Наразі у Китаї від коронавірусу померло 213 осіб та зафіксовано 10 тисяч випадків захворювання.

Фахівці у Китаї оцінюють ситуацію як екстрену, та все ж не поспішають називати її надзвичайною. Наукові групи інфекціоністів та еволюціоністів аналізують зразки геному вірусу – це допоможе з’ясувати, як вірус змінився за останні тижні в Ухані і як може мутувати у майбутньому. Такі дані необхідні для вироблення ефективної боротьби з вірусом 2019-nCoV.

За межами Китаю за станом на вечір 29 січня зафіксовано більше 50 випадків захворювання коронавірусів в ряді країн, включаючи Австралію, В'єтнам, Канаду, Малайзію, ОАЕ, Сінгапур, США, Таїланд, Францію, Південну Корею і Японію, Непал. У Німеччині їм заразилися чотири людини. Пекін обмежив транспортне сполучення з низкою міст, фактично помістивши під карантин понад 56 млн осіб в 18 містах Хубей.

В Україні та у Запорізькій області, вживаються заходи щодо попередження завезення вірусу на територію, а також готовності закладів охорони здоров'я в разі виявлення хворого, підозрілого на цю інфекцію.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі