Доля запорізького аеропорту: міська рада плутається у свідченнях?

Доля запорізького аеропорту: міська рада плутається у свідченнях?

Вже цілий місяць навколо Міжнародного аеропорту "Запоріжжя" точиться скандал, точніше - навколо його потенційної концесії. Запорізькі депутати, на чолі з міським головою, активно відстоюють приналежність аеропорту Запоріжжю, проте у травні минулого року обранці були іншої думки.

Історія почалась з обшуків співробітниками СБУ у приміщеннях аеропорту, підрядних організацій та за місцями проживання експрацівників КП. Тоді правоохоронці перевірили будівельні акти, які могли свідчити про реальні факти виконаних робіт та фікцію. Внаслідок цього одному з екс-посадовців КП "Міжнародний аеропорт "Запоріжжя" було повідомлено про підозру. Правопорушник зловживав своїм службовим становищем, завдавши збитки підприємству у розмірі 1,5 млн грн, виділених на реконструкцію.

На серію обшуків оперативно відреагував міський голова Володимир Буряк, провівши брифінг на території підприємства. Як зазначив очільник міської ради, під час обшуку було вилучено не лише гроші, але й документи. Зокрема, ті, що стосуються будівництва злітно-посадкової смуги та терміналу. У зв'язку з цим було порушено пуско-налагоджувальні роботи, а також поставлено під загрозу запуск рейсів, квитки на які вже придбані пасажирами.

Крім того, Володимир Буряк висловив впевненість у тому, що незабаром обшуки почнуться і в будівлі Запорізької міської ради, оскільки Київ, імовірно, прагне відібрати об'єкт, залишивши громаду Запоріжжя з боргами та кредитами.

Також проведенням обшуків було обурене саме керівництво аеропорту. За наявною інформацією, справа була порушена у 2015 році щодо дій 2017 року, однак, незважачи на це, слідчі СБУ взагалі не мали повноважень вести відповідне слідство.

Врахувавши всі скарги, під час проведення форуму у Давосі Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що Уряд не забиратиме запорізький аеропорт. Якщо місцева влада не погодиться на концесію комунального підприємства, то Мінінфраструктури пропонуватиме регіональному аеропорту інші кейси. Однак, за словами Володимира Буряка під час проведення 47-ї сесії міської ради, ніяких пропозицій від вищої влади досі не надійшло.

29 січня у сесійній залі міськради точилась гостра дискусія щодо потенційної концесії Міжнародного аеропорту "Запоріжжя". Володимир Буряк наголосив на тому, що аеропорт завзято намагаються "віджати", не дивлячись на повідомлення Владислава Криклія про те, що Міністерство інфраструктури не нав'язуватиме свою політику щодо запорізького аеропорту. 

Безперечно, депутати виступили проти концесії комунального підприємства. Зокрема, міською радою було відправлено лист до Президента України з вимогою недопущення концесії. 

Та благі наміри депутатів і міського голови не викликають довіри, зважаючи на рішення 40-ї сесії міськради, проведеної ще 29 травня минулого року. Було вирішено надати згоду КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» на участь у спільному проекті Міністерства інфраструктури України, Глобального інфраструктурного фонду (GIF), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). За даними рішення, міський голова зобов'язувався  направити лист до Глобального інфраструктурного фонду щодо виділення грантової допомоги команді.

У свою чергу,  управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради, департамент економічного розвитку міської ради спільно з КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» були зобов'язані підготувати пропозиції щодо подальшого розвитку аеропорту за участю приватного сектору, в тому числі на умовах державно-приватного партнерства.

Рішення підтримали 43 депутати, 1 - проти, 8 - не голосували, 1 - утримались.

Тож як пояснити самовіддане відношення Запорізької міської ради до долі аеропорту, зважаючи на вже відомі факти?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі