Доля запорізької медицини: чи отримають лікарі обіцяну надбавку?

Доля запорізької медицини: чи отримають лікарі обіцяну надбавку?

Президент України Володимир Зеленський звернувся до керівників ОДА, які мають причетність до затримки виплат медикам. Лідер держави навіть погрозив посадовцям звільненнями. 

Усі гроші, які були виділені з держбюджету лікарям з урахуванням доплат в 300%, перерахували в регіони. Однак місцева влада рахувала доплати не від окладу, а від відпрацьованого часу, посилаючись на рішення Міністерства соціальної політики від 2003 року. Так, лікарі, які працюють з інфікованими COVID-19, не отримали доплати в повному обсязі.

"Усім головам ОДА доручаю найближчими днями повністю погасити заборгованість перед лікарями. На наступному тижні ми отримаємо повну інформацію по кожній лікарні та кожному медичному працівнику щодо одержання ними заробітної плати та надбавок. У тих регіонах, де будуть невиплати, голови ОДА щонайменше будуть позбавлені зарплати, а можливо, і позбавлені своїх посад" – зазначив Володимир Зеленський.

Запорізька область також увійшла до "списку" регіонів, де медикам досі не виплачено обіцяної надбавки. Що про це думають місцеві активісти та представники медичної сфери - поцікавились наші журналісти.

"Що стосується мене і співробітників 5-ї міської лікарні, то у нас виплатили заробітну плату в звичайних розмірах згідно з посадовими окладами. Можливо, у майбутньому будуть проблеми в межах кризової ситуації з наповненням бюджету. Тому надій великих на надбавки немає", - повідомляє запорізький медпрацівник Олександр Акімов.

Натомість, експерт з децентралізації та соціолог Аскад Ашурбеков висловив свій погляд на ситуацію:

"Є один аспект. Президент звернувся до керівників ОДА. Він може звільнити їх, але керівників місцевого самоврядування - ні. Взагалі вся це ситуація виглядає трохи дивною. У країні вже фактично два місяці карантин, а медики не отримали жодних доплат. Навпаки, отримали менше коштів, ніж у минулі місяці. Спочатку Верховна рада гальмувала процес, прив’язуючи до «карантинних законів» закон про землю. Це забрало час. Тепер структура Міністерства охорони здоров’я та ОДА не можуть розподілити кошти лікарям.  Виникає питання: Міністерство вже не в змозі написати зрозумілого листа-інструкції з виплат зарплатні? Судячи з усього, не може. Або ж інший бік проблеми: ОДА саботує виконання доручень Кабміну. І тут знову питання: як це взагалі можливо?  Окремо хочеться зупинитися на формі виступу Президента. Тобто, голова держави публічно звертається до голів ОДА. У нього що, немає комунікації по лінії Кабміну чи Офісу Президента? Або це показний крок для населення? Вся ця ситуація показала колосальну некомпетентність нинішньої влади. Щодо майбутнього ситуації - медики скоріше за все отримають заробітну плату, але це повинно відбуватися без втручання Президента".

Що ж поки Президент України комунікує через відеозвернення з головами ОДА - більшість медпрацівників перебувають у скрутній ситуації, а тим, кому пощастило більше - подальша доля не відома.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі