Доступне житло у Запоріжжі «накрилось мідним тазом», або як ігнорують це питання правоохоронці?

Доступне житло у Запоріжжі «накрилось мідним тазом», або як ігнорують це питання правоохоронці?

Вже не перший місяць триває протистояння ініціативної групи з-поміж учасників державної  програми «Доступне житло» та забудовника ТОВ ІБК «Рассвет».

Ми неодноразово розповідали про ситуацію у якій опинились люди. Більше ніж пів року люди боряться за свої права отримати законну компенсацію, за неотримані вчасно квартири. Найсумнішим у цій ситуації є те, що мешканці Запоріжжя, які купили квартири у Запоріжжі, які отримали на це кошти з програми, що фінансується місцевим бюджетом повинні за допомогою звертатись у Київ. За весь цей час, місцева влада не знайшла можливості допомогти родинам, що залишились без житла та з боргами. Більше того, квартири, у «проблемних» будинках, й досі зазначені як учасники програми.

Ініціативна група зверталась до Офісу Президента, Офісу Генпрокурора, НАБУ та САП, а також до низки народних депутатів України та депутатів міської ради. Результатом цих звернень стало відкриття кримінальних проваджень стосовно забудовника. Кримінальне провадження №42019000000002104 порушене за ст.191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», на даний час розслідується НАБУ, а розглядатимуть - у Вищому антикорупційному суді. Також ще ж два кримінальних провадження стосовно забудовника розслідують:

  • у Вознесенівському ВП (кримінальне провадження від 21.11.19 №12019080060002958 за ст. ККУ 190 ч.2 «Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому»)

  • у Комунарівському ВП за ст.190 ККУ «Шахрайство» від 27.12.2019

Однак, проаналізувавши реєстр судових рішень за кодом ЄДРПОУ ІБК «Рассвет», можна сказати, що до суду звертались лише слідчі НАБУ.

Тобто більш ніж за два (та один) місяці місцева поліція жодного разу не зверталась за даним кримінальним провадженням до суду, з чого можна зробити припущення, що місцеві правоохоронці не мають такої жаги розслідувати справу як їх колеги з Києва.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі