ДП «Місцеві дороги Запорізької області» придбають авто з переплатою 150 тисяч гривень

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» придбають авто з переплатою 150 тисяч гривень

Державним підприємством «Місцеві дороги Запорізької області» 21 серпня оголошені відкриті торги з придбання трьох легкових автомобілів, очікувана вартість 1 800 000 гривень.

Ми вже розповідали, що Геннадій Тимченко, який з грудня 2018 року очолює  державне підприємство пересувається на новому пікапі Ford Ranger, вартістю мільйон гривень, який орендує у КП «Автохозяйство» Запорізької облради.

Як відомо, у період 2020-2021 років, рекордні суми підуть на реалізацію амбітного проєкту Володимира Зеленського «Велике будівництво» доріг в Україні, адже, за його словами, він хоче стати президентом, «після якого в Україні нарешті з'являться дороги». Державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» беруть активну участь в організації будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Мабуть, саме тому через день після візиту Володимира Зеленського у Запоріжжя ДП «Місцеві дороги Запорізької області» прийняло рішення про розширення свого автопарку та розмістило у електронній системі закупівель Prozorro оголошення про придбання трьох одиниць службового автотранспорту, а саме кросоверів Renault Duster та Renault KADJAR, а також компактну Renault DOKKER.

За умовами тендерної документації автівки повинні бути новими, виготовленими не раніше 2020 року, технічно справними, комплектуючі та матеріали – такі, що не були у вживанні та експлуатації, мати респектабельний зовнішній вигляд та не мати подряпин, вм’ятин та інших пошкоджень та технічних недоліків. Гарантійний строк експлуатації автомобілів повинен становити не менше 3 (трьох) років або 100 000 км пробігу.

Ми промоніторили ціни на вказані авто та з’ясували, що за даними сайту офіційного представника Renault в Україні, вартість Renault Duster з бензиновим двигуном, об’ємом 1,6 (115 л.с.), стандарту Євро-6, з повним приводом 4х4 та 6-ступеневою механічною коробкою перемикання передач складає від 550 800 до 588 400 гривень у залежності від комплектації (ZEN, ULTRAMARINE або INTENSE).

Renault KADJAR з бензиновим двигуном, об’ємом 1,2 (130 л.с.), переднім приводом 4х2 та 6-ступеневою механічною коробкою перемикання передач коштує 557 900 гривень.

Renault DOKKER з дизельним двигуном, об’ємом 1,5 (90 л.с.), стандарту Євро 5, переднім приводом 4х2 та 5-ступеневою механічною коробкою перемикання передач коштує 495 100 гривень.

Як бачимо, максимальна вартість трьох автівок складає 1 652 200 гривень (ціни вказані з урахуванням ПДВ), у свою чергу чиновники мають намір придбати вказані авто за 1 800 000 гривень, або на 147 800 гривень дорожче.

Нагадуємо, що основними принципами здійснення публічних закупівель є максимальна економія та запобігання корупційним діям і зловживанням.

Зазначимо, що крім можливої переплати бюджетних коштів ризиковим є пункт 4.1 проєкту договору, який передбачає 100% попередню оплату товару, а також той факт що зміни у план закупівель ДП «Місцеві дороги Запорізької області» були внесені 21 серпня 2020 об 16:17, а оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднено 21 серпня 2020 об 17:33 (через 1 годину 15 хвилин), що має ознаки порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі