Другий мертвонароджений в Енергодарі: операцію породіллі робив відсторонений від посади завідувач пологового відділення?

Другий мертвонароджений в Енергодарі: операцію породіллі робив відсторонений від посади завідувач пологового відділення?

Довкола пологового будинку Енергодару назріває черговий скандал. Нещодавно там зареєстрований другий випадок смерті новонародженої дитини. Наразі в інциденті з’явилися нові подробиці, операцію породіллі імовірно проводив відсторонений від посади завідувач пологового відділення Валерій Курченко. Про це повідомляють ЗМІ.

Нагадаємо, 23 травня, в пологове відділення Енергодарської СМСЧ надійшов телефонний дзвінок від швидкої медичної допомоги Кам’янко-Дніпровського району з проханням підготуватися до прийому жінки. Так до пологового відділення СМСЧ о 14:35 суботи поступила 37-річна мешканка міста Запоріжжя, яка в той день перебувала в гостях.

В пологове відділення жінка надійшла з масивною кровотечею на тлі підвищення артеріального тиску. Вже о 14:50 жінка знаходилась на операційному столі. Плід лікарям врятувати не вдалося. Після цього із Запоріжжя санавіацією до СМСЧ прибули анестезіологічна бригада та ургентний акушер-гінеколог із Запоріжжя. До самого приїзду бригади лікарів з обласного центру пацієнтка знаходилась у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії медсанчастини.

Олександр Алієв, чоловік жінки, яка втратила дитину зазначає, перебуваючи у лікарні, на власні очі бачив, що з операційної, де знаходилась його дружина, виходив ексзавідувач пан Курченко, на якому біло хірургічне вбрання. Про це він коментував «Обозревателю».

У свою чергу тимчасова виконувачка обов'язків завідувачки відділення Ірина Соколова, зазначає, що операцію проводила вона разом із колегою лікарем Лавриненко, а пан Курченко на роботі не з’являвся.

Журналісти «Подробиць», які теж цікавились справою, біля пологового зустріли самого Курченко, який повідомив, що так, 23 травня він на роботі був, однак надавав своїм колегам тільки  моральну допомогу.

Нагадаємо, під час робочої наради мер Енергодару Павло Музика разом із в.о. директора СМСЧ Андрієм Бредихіним обговорили деталі розслідування перго випадку загибелі породіллі та загублення тіла немовля, де міський голова  наголосив на доцільності тимчасового відсторонення завідувача пологового відділення Валерія Курченко, від виконання обов’язків на період службового розслідування.

Нагадаємо, два місяці тому мешканка Енергодару потрапила до пологового будинку. Хірургічне втручання лікарів у пологи призвело до смерті дитини, а також до погіршення стану здоров'я матері. На цьому погані новини не закінчились - жінку ледве перевели до реанімації, попри байдужість лікарів. Борючись за життя 43 дні, серце породіллі зупинилось. Крім того, зникло і тіло мертвонародженої дитини. Хоча, як повідомив чоловік, після смерті малюка він особисто домовився з завідувачем акушерського відділення Валерієм Курченком, аби тіло новонародженого перебувало у міському морзі хоча б на час, поки стан Олени покращиться. Однак тіло малюка зникло. Завідувач акушерського відділення не міг чітко відповісти на запитання, пояснюючи, що тіло малюка кремували. Згодом у лікаря з’явилася нова версія – тіло дитини поховали як «біомасу», але це зробили без дозволу батька. Згодом з’явилась чергова версія що тіло десь забув водій, який повинен був його перевести до моргу. Адвокат родини припускає, що немовля могли привести до приватної клініки та віддати на стволові клітини.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі