Другий раунд: порушення процедур у Вільнянській райраді та боротьба її голови Салякіна за особисті блага

Другий раунд: порушення процедур у Вільнянській райраді та боротьба її голови Салякіна за особисті блага

Нещодавні події на сесії Вільнянської районної ради 20 грудня знову спонукали нас розібратися в дотриманні норм регламенту при підготовці і прийнятті радою рішень.

Нагадаємо, що з першим матеріалом про ситуацію з присвоєнням звання «Почесний громадянин Вільнянського району» можна ознайомитись за посиланням тут.

Істина в деталях!

На згаданій сесії райради депутат Олександр Зайцев знову підняв низку питань щодо неналежного виконання головою ради Андрієм Салякіним обов’язків по організації роботи апарату райради та якісній підготовці проектів рішень.

Надалі і самі працівники ради, і окремі депутати, не дивлячись  на різні політичні погляди, погодились, що і на минулій сесії при прийнятті рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Вільнянського району» і при підготовці проекту на поточну сесію допущено ряд порушень процедури, зокрема:

- за Положенням про присвоєння звання Почесний громадянин Вільнянського району голова районної ради може внести подання на нагородження лише однієї особи на рік, а Салякін А.О. підписує відповідні подання та вносить цілих 3 особи;

- також порушено кінцевий термін для внесення кандидатур.

У зв’язку із зазначеними порушеннями, депутат на ім’я голови Вільнянської райради  Салякіна А.О. направив подання про скасування прийнятого рішення № 1 від 29.11.2019 року. Нагадаємо, ним були надані звання «Почесний громадянин Вільнянського району» колишньому нардепу Вадиму Кривохатьку та ще двом особам.

Депутат Зайцев підкреслив, що ці порушення голова райради ігнорував спеціально задля новорічного подарунка під ялинку своєму колишньому патрону та партнеру.

Крім того, як зазначає Зайцев, з боку керівництва райради на його особу здійснюються перешкоди у виконанні депутатських повноважень. Так, 18 грудня відбулось засідання постійної комісії, але потрапити на її засідання Олександр Зайцев не зміг, у зв’язку з недопущенням його без наявних на те причин.

У відповідь на це депутат звернувся до Вільнянського відділення поліції та надав відповідну заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради) та 356 (Самоправство) Кримінального кодексу України.

Ще одним із «гарячих» питань на сесії стало визначення умов оплати праці голові ради Салякіну Андрію Олександровичу у 2020 році.

Так, апаратом райради, підпорядкованим голові ради, було підготовлено та винесено проект рішення, в якому пропонувалось встановити 50 % надбавки та 80 % премії голові. Зазначений проект рішення було винесено на голосування, попри пропозицію депутата Олександра Зайцева обмежити надбавку голові розміром 30 %, а премію встановити на рівні 50 %. Свої пропозиції депутат аргументував наявністю непоодиноких випадків нарікань на якість в документообігу ради, встановленням фактів підробки документів посадовими особами райради, за якими навіть зареєстроване кримінальне провадження, зменшенням майже втричі кола питань у віданні райради внаслідок реформи децентралізації, в результаті якої виконання ряду функцій, що раніше відносились до відання райради, перейшли до створених об’єднаних громад.

Цілком очевидно, що формуючи порядок денний засідання сесії райради, необхідно було поставити на голосування спочатку проект рішення, запропонований депутатом Зайцевим, а потім вже виносити на розгляд альтернативний проект, запропонований апаратом райради. Це виключило б можливість лобіювання апаратом райради інтересів Салякіна та об’єктивного прийняття депутатам райради рішення.

Сподіваємось, що безкарність – матиме наслідки уже в правовому полі. За нашою інформацією депутат Зайцев готує відповідне звернення до правоохоронних органів. Далі буде…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі