"Дубовий Гай" вдруге намагатиметься зробити реконструкцію парку

'Дубовий Гай' вдруге намагатиметься зробити реконструкцію парку

Запорізьке КП "Дубовий Гай" знову розпочало проходження процедури "Оцінки впливу на довкілля". Минулоріч Депртамент екології ЗОДА відмовив підприємству у запланованій діяльності через відсутність технічних характеристик нових споруджень.

Як зазначають у Запорізькому центрі розслідувань, комунальному підприємству відмовили у проходженні відповідної процедури не тільки через відсутність характеристик, а й через нестачу документів, що свідчать про обстеження дерев. 

Так, у 23 квітня 2019 року було оприлюднено повідомлення про реконструкцію "Дубового гаю". Вже наступного дня, на громадських слуханнях, було представлено проєкт. Місцевим мешканцям не сподобались деякі пункти плану реконструкції. Зокрема, увагу звернули на проєкт паркування, який мав розташуватися поблизу ресторанно-готельного комплексу "Санрайз". 

Запоріжан знітило те, що паркування було розраховано на 268 машиномісць. Тоді на слуханнях ексдиректор парку заявив, що місця для автівок будуть розташовані на екоплитці, що не шкодить росту трави, але йому не повірили. Згодом паркування винесли за межу "червоної смуги", і тепер воно розташовуватиметься з боку Прибережної магістралі. До того ж, місця для автомобілів зменшили до 164.

Також громада зазначила, що наявність паркінгу дозволить комплексу зробити під'їзд для клієнтів, у зв'язку з чим "Дубовий Гай" перестане бути пішохідною. Варто зазначити, що, за державними будівельними нормами, "Санрайз" знаходиться на території парку з порушеннями норм. "Дубовий Гай" належить до зони Р-3, призначеної для відпочинку. У парку можуть розташовуватися лише літні кафе або МАФи, або, за наявності спеціальних дозволів, ресторани, бари, об'єкти інженерної інфраструктури та ін.

Наразі паркінг розміщатиметься далі від "Санрайзу", але під'їзд до нього все одно планується зробити. Так, проєктом заплановано влаштування в'їзду до Зеленого амфітеатру з вулиці Глісерної та до комплексу. До того ж, у повідомленні не зазначено, що "Санрайз" - це готель. Отже, технічних заїздів буде два, один із яких йтиме від Прибережної автомагістралі та навколо центральної площі.

Крім цього, у "Дубовому Гаї" планують зробити громадські вбиральні, кілька кафе та фонтанів, майданчики під МАФи, спортивні майданчики, тенісний корт, велосипедні та бігові доріжки.

 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі