Дві відомі компанії розіграли тендер на утримання автодоріг вартістю 330 мільйонів

Дві відомі компанії розіграли тендер на утримання автодоріг вартістю 330 мільйонів

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області замовила у ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” послуги з експлуатаційного утримання державних доріг. Вартість виконання робіт оцінили в 336,87 млн грн.

Про це повідомили у виданні "Наші гроші. Запоріжжя" з посиланням на систему електронних закупівель.

У тендері брали участь троє учасників: компанії “Онур Конструкціон Інтернешнл”, ТОВ “Ростдорстрой”, а також ДП “Запорізький облавтодор”. Зазначимо, що пропозицію державної компанії замовник відхилив, оскільки підприємство висупає фігурантом справи про банкрутство.

Протягом проведення аукціону “Онур Конструкціон Інтернешнл” і “Ростдорстрой” не знижували своїх цінових пропозицій. Конкуренція призвела до того, що ціна угоди становила на 1,5% менше, ніж очікувана вартість закупівлі.

Компанії “Онур” і “Ростдорстрой” знаходяться на 2 і 3 місцях серед підрядників “Укравтодору” у 2018-2019 рр. Так, у цей період компанії конкурували на тендерах 58 разів, а у 67% випадків взагалі не конкурували між собою. 

Рік тому “Онур” знизило свою пропозицію на 9,5% у тендері на капітальний ремонт аеродромних покриттів “Міжнародного аеропорту “Запоріжжя” очікуваною вартістю 402 млн грн. Після цього підприємство ще один раз “впало” у ціні на 17,1% до 974 млн грн для того, щоб отримати підряд на ремонт автомагістралі М-03 Київ-Харків-Довжанський. У свою чергу, “Ростдорстрой” знизив ціну на 16,3% на тендері з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-03 Північно-Східний обхід м.Києва вартістю 129,71 млн грн, аби "обвести" шести конкурентів. Однак, товариство все одно не одержало перемогу.

Компанії не тільки "підіграють" одна одній на тендерах, але й мають фінансові стосунки. Так, у листопаді 2019 року “Ростдорстрой” заплатив “Онуру” 12,85 млн грн за будівельні роботи на трасі Н-31 Дніпро-Царичанка, тендер на реконструкцію якої “Ростдорстрой” виграв у липні. Аби віддячити, “Онур” віддав “Ростдорсрою” 10% від суми у якості “генпідрядної” винагороди.

Зазначається, що ТОВ “Ростдорстрой” входить у групу авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму “Оттема”  вказується Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від фракції “Довіряй ділам” Труханова.

Засновниками компанії “Онур Конструкціон Інтернешнл” є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також українець Олег Фаріон. Саме з нею пов’язана фірма “Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.”, яка нещодавно підписала угоду на будівництво автомобільного моста через річку Дніпро в Запоріжжі за 11,92 млрд грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі