Екокатастрофа на Запоріжжі: реакція високопосадовців

Екокатастрофа на Запоріжжі: реакція високопосадовців

Відстійник на Утлюцькому лимані - непросто головний біль екологів. Це причина серйозних захворювань жителів навколишніх сіл. Сотні кубів шахтних вод без мінімального очищення потрапляють в серце природно-заповідного фонду майже півстоліття, вбиваючи все живе. Тепер додалася нова проблема. Рибозахисні споруди за півстоліття прийшли в непридатність і тонни малька пеленгаса, Журавки затягує в техканал. Риба приречена на загибель. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук директор Приазовського національного парку Дмитро Воловик.

 "Так вийшло, що два роки тому робота з усього розмаху закарбувала мене в відстійник на Утлюг. Величезна територія в 4,5 тис. га в акурат посеред угідь Смарагдової мережі Європи, з червонокнижною різноманітністю флори і фауни є джерелом онкологічних захворювань не одного покоління жителів Атмана та прилеглих селищ. Сто сорок!!!!! км трубопроводу КОЖЕН день зливає сотні кубів шахтних вод без мінімального очищення в серці природно заповідного фонду майже півстоліття. Цей бізнес на крові приносить європейській фірмі понад 4 млрд на рік. Пресслужба комбінату розповідає про безпечну водичку, якою можна очі промивати, наполегливо перекачуючи з року в рік мільйони кубів відходів. Все це зливається поза законом. Земля не відведена, документи на гідроспоруди відсутні. Будь-яка перевірка приречена на провал.

Кирилівська селищна рада як власник цієї землі, проявивши неабияку мужність, проголосувала за переклад неоформлених територій в категорію природно-заповідного фонду. Департамент екології при ОДА підготував клопотання про включення території в Приазовський ПНВП. Міністерство (о диво !!!!) погодило ці дії. Процес пішов: отримали Розпорядження Якимівської райдержадміністрації, зробили біологічне обґрунтування та тонну інших документів. Мінекологія вже підготувала проект Указу Президента і чекає фінальний підпис нового губернатора.

Сьогодні інспекторами державної служби охорони ПЗФ виявлено кричущий факт: рибозахисні споруди за півстоліття прийшли в непридатність і тонни малька пеленгаса, Журавки затягує в техканал без будь-якої можливості навіть гіпотетично вижити", - ділиться Дмитро Воловик.

Зауважимо, минулого тижня Директора Департаменту екології та природних ресурсів від Запорізької ОДА відсторонили від виконання обов'язків. Відповідно, вся відповідальність лягає на плечі очільника ЗОДА Віталія Туринка. Уважно стежимо за тим, хто буде контролювати дане питання.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі