Екологічна небезпека «Кремнійполімеру»: що робить запорізька влада?

Екологічна небезпека «Кремнійполімеру»: що робить запорізька влада?

Кілька місяців тому у Запоріжжі активізувалися громадські діячі, політики, чиновники, депутати щодо катастрофічної ситуації на території «Кремнійполімеру».

Сьогодні вже мало, хто цікавиться цією справою, тому наші журналісти вирішили нагадати, що «хлорна бомба» поруч.

Для довідки: ЗДП «Кремнійполімер» є найбільшим на території СНД і єдиним в Україні виробником кремнійорганічних продуктів (силіконів).

Їх перелік становить понад 200 найменувань.

Технічна оснащеність підприємства та багатий професійний досвід колективу забезпечують високі технічні та споживчі властивості продуктів, які використовуються в багатьох галузях народного господарства.

Саме цими словами зустрічає головна сторінка підприємства.

Втім, на сьогодні ДП знаходиться в кризовій стадії: на підприємстві масово звільняють співробітників. На «Кремнійполімері» зберігається близько п'яти тон хлору, які можуть в будь-який момент призвести до аварії - завод давно вже ніхто не охороняє.

Наше видання вирішило поцікавитись, що наразі відбувається з об’єктом, у якого є всі шанси стати екологічним вироком для Запорізької області.

На запит «Фактів Запоріжжя», які заходів вжило відомство нам надійшла відписка від ЗОДА з наступною інформацією:

1.Згідно з розпорядженням голови ОДА (від 27.03.2020 р.) №80 створено комісію зі сприяння вирішення проблем підприємства;

2.Облдержадміністрація звернулась до Президента України, аби очільник держави доручив Кабміну зняти арешт з держмайна, а також прискорити передачу функцій з управління ДП до фонду держмайна; до Міністерства розвитку громад та територій України з проханням вжиття заходів для стабілізації положення на підприємстві, щоб попередити виникнення екологічної катастрофи; до Південно-Східного міжрегіонального управління Мінюстиції у Запорізькій області, аби ті розробили механізм, який дасть можливість зняти арешт з рахунків «Кремнійполімеру».

Загалом, поки місто й область знаходиться в небезпеці, чиновники продовжують перекладати відповідальність один на одного.

Нагадаємо, ми повідомляли скільки отримують заробітної плати посадовці на Запоріжжі. Ці публікації спричинили невдоволення серед користувачів соцмереж. Запоріжани хочуть знати – за що отримують величезні надбавки та премії ті, хто повинен вирішувати та сприяти поліпшенню розвитку Запоріжжя й області.

Наразі маємо нульові результати у цій справі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі