Екопетиція про посилення відповідальності за екологічні злочини буде розглянута Урядом

Екопетиція про посилення відповідальності за екологічні злочини буде розглянута Урядом

Електронну петицію до Кабінету міністрів України із вимогою на законодавчому рівні посилити відповідальність за екологічні злочини та прибрати корупцію у Міністерстві екології на природних ресурсів, яку підтримали 25 тисяч українців.

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Нагадаємо, електронне звернення було іціційовано й розміщене на сайті ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» 21 вересня 2018 року за ініціативи співзасновника організації Артема Тараненка. Мета петиції – звернути увагу Кабміну на законодавчі невідповідності у галузі екології, усунути їх та посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

Збір підписів тривав протягом трьох місяців, аж доки петиція не отримала необхідну для розгляду Урядом кількість підписів – 25 тисяч. Звернення також викликало жваве обговорення у експертному середовищі та серед простих громадян, що свідчить про надважливість порушеної теми не тільки для мешканців Запоріжжя та Запорізької області, але й жителів інших регіонів.

У документі відзначається, що Запоріжжя є одним із найзабрудненіших міст України через викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря промисловими підприємствами, розташованими в промисловій зоні міста. Від цього потерпають запоріжці, які хворіють на онкологічні та алергійні захворювання.

При цьому, великі підприємства Запорізької області користуються численними прогалинами в механізмах контролю за додержанням норм природоохоронного законодавства, безкарно забруднюють навколишнє середовище та економлять на природоохоронних заходах.

Читайте також: «Контроль на джерелах забруднення наразі відсутній»,- голова обласної філії Всеукраїнської екологічної ліги коментує екологічну ситуацію в Запоріжжі

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі