Екснардеп Ігор Артюшенко придбав нерухомість за 750 тис. грн, але не повідомив про це НАЗК

Екснардеп Ігор Артюшенко придбав нерухомість за 750 тис. грн, але не повідомив про це НАЗК

Ігор Артюшенко в останні дні депутатства став власником нерухомості у Києві вартістю понад 750 тисяч гривень, але не повідомив про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

У декларації за 2019 рік екснардеп, голова Запорізької обласної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко вказав 50 % права власності на квартиру у Києві, площею 104,5 м2, вартістю 1 509 973 гривні. Право власності на даний об’єкт нерухомості Ігор Артюшенко набув 13 червня 2019 року.

Вартість половини вказаної квартири складає 754 987 гривні,  відповідно у екс-нарепа відбулися суттєві зміни у майновому стані, про що Ігор Артюшенко у десятиденний термін зобов’язаний був повідомити НАЗК.

Зазначимо, що у декларації за 2018 рік Ігор Артюшенко декларував цю нерухомість у розділі об’єктів незавершеного будівництва, як об'єкт, право власності на який не зареєстроване в установленому законом порядку.

Експерт з питань антикорупційної політики, член правління Національної асоціації антикорупційного комплаєнсу Роман Гекалюк роз’яснює, коли виникає право на придбання квартири:

Сплачені суб’єктом декларування гроші (платіж забудовнику) перебувають у забудовника у користуванні, але ще не є власністю забудовника – допоки квартиру не передано у власність покупцю. На цьому етапі покупець володіє грошовим активом (у розмірі, що накопичився у забудовника від отриманих від покупця платежів).

Після того як суб’єкт декларування укладе з забудовником договір про придбання зазначеної квартири – «відбудеться суттєва зміна в майновому стані» суб’єкта декларування і він, відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у десятиденний термін, має подати повідомлення про суттєву зміну у майновому стані.

Не повідомивши НАЗК про набуття права власності на нерухомий об’єкт, вартістю понад 750 000 гривень Ігор Артюшенко проігнорував вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю».

Просимо правоохоронні органи вивчити викладені факти та у разі підтвердження притягнути екснардепа Ігоря Артюшенка до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі