Чорна кішка перебігла Івану Федорову доріжку?

Чорна кішка перебігла Івану Федорову доріжку?

Останнім часом у полі зору журналістів перебуває постать першого заступника губернатора Запорізької ОДА Івана Федорова. У зв'язку з чим пан Федоров навіть зібрав учора, 11 березня, колегію ЗМІ. В ході зустрічі посадовець зазначив, що всі "чутки", які ширяться мережею про його звільнення, мають замовний характер, так само як і його приналежність до низки компаній з численними доходами.

Втім, окрім журналістів, діяльністю Федорова зацікавилися й народні депутати.

Запорізький обранець у Верховну Раду Михайло Крячко направив 13 запитів в різні правоохоронні та контролюючі органи про порушення, до яких, на його думку, причетний пан Федоров.

Так, ряд запитів, датовані 6 березня, нардеп відправив до: Генпрокуратури, НАБУ, ДБР, Антимонопольного комітету, Держказначейство, Нацполіцію, Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції, Офіс фінансового контролю та Рахункову палату.

Діяння, які згадує у своїх зверненнях Крячко, стосується фірми батьків заступника губернатора, де вони можуть отримати підряд від обласної клінічної лікарні в мільйон за томографічні послуги, однак тендер виявляє ознаки дискримінації.

Також, йому та нардепу Сергію Міньку інкримінується близький зв'язок з фірмою, яка отримала з мелітопольського бюджету близько пів мільярда, не забув нардеп згадати розкрадання коштів на ремонти колекторів в Мелітополі. Так, в запиті вказано на бездіяльність співробітників Мелітопольського відділку поліції, які з 2018 року гальмують розслідування кримінального провадження розпочатого за фактом розкрадання бюджетних коштів посадовими особами Мелітопольської міської ради, ПП "АБЗ" та ТОВ «АБЗ Промбуд». 

У зверненнях фігурує прізвище ще одного нардепа від "Слуги народу" - Романа Сохи.

На початку березня ми розповідали, що ТОВ «АБЗ Промбуд», яка підконтрольна першому заступнику голови Запорізької ОДА  Івану Федорову протягом двох місяців 2020 року отримала замовлень на 92 мільйони гривень. Мова у тому числі йшла про роботи з реконструкції каналізаційного колектору по вул. Інтеркультурній від вул. Воїнів-Інтернаціоналістів до просп. Богдана Хмельницького у м. Мелітополі Запорізької області, вартістю  понад 12 мільйонів гривень. Відповідно довідки поданої ТОВ «АБЗ Промбуд» у складі тендерної документації субпідрядником за даним проектом буде залучено КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради.

Нагадаємо, що не тільки Крячко невдоволений діяльністю пана Федорова, а й інша група запорізьких нардепів, а саме: Роман Соха, Сергій Штепа, Марина Нікітіна, Геннадій Касай та Артем Кунаєв, які звернулись до президента, його Офісу та правоохоронних органів задля перевірки та аналізу діяльності губернатора області Віталія Туринка та його команди.

Загалом, тоді Івану Федорову згадали його активну позицію у партії Петра Порошенка, який під час виборів підтасовував результати, вів активний заробіток на бюджеті Мелітополя та наразі займається керуванням усіма сумнівними оборудками на обласному рівні.

Тоді виходить, що справи заступника губернатора таки мають підґрунтя для журналістських розслідувань, хоч він так активно від них ухиляється.

Ми приєднуємось до звернення Народних депутатів України Михайла Крячка та Романа Сохи та просимо керівників правоохоронних органів звернути увагу не тільки на кримінальні правопорушення вчинені у 2017-2018 роках, а й перевірити причетність посадових осіб ТОВ «АБЗ Промбуд» до привласнення бюджетних коштів вчинених у 2020 році.

Нещодавно ми розповідали, про те що народні депутати від Політичної партії Слуга народу Михайло Крячко та Роман Соха направили депутатські запити до правоохоронних органів про розслідування правопорушень, вчинених колишнім головою Запорізької обласної державної адміністрації Костянтином Брилем.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі