Фракційні зміни у Запорізькій міській раді: хто із депутатів залишився при партії?

Фракційні зміни  у Запорізькій міській раді: хто із депутатів залишився при партії?

Напередодні місцевих виборів, які заплановані на осінь поточного року, запорізькі можновладці та їх партії ведуть активно свою діяльність, хтось створює нові об’єднання, а хтось метушиться із партії до партії, але загалом «на манеже все те же». 

А ось, що залишилось від партійно-політичних сил наразі, у порівнянні з 2015 роком, проаналізувала Громадянська мережа ОПОРА.

Під час чергових місцевих виборів в Україні у 2015 році лідери виборчих перегонів серед політичних партій за даними Центральної виборчої комісії розподілилися в Запорізькій міській раді наступним чином:

  1. «Опозиційний блок» – 62 902 голосів, отримавши 20 мандатів;
  2. «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» - 28 595, отримавши 9 мандатів;
  3. «Нова політика» – 27 692, отримавши 9 мандатів;
  4. «Європейська солідарність» – 27 404, отримавши 8 мандатів;
  5. «Наш край» - 20 981, отримавши 6 мандатів.
  6. «Об’єднання «Самопоміч» – 18 611, отримавши 6 мандатів;
  7.  Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 18 156, отримавши 6 мандатів.

Оскільки головою Запоріжжя став самовисуванець Володимир Буряк, його фракційною підтримкою стали «Опозиційний блок», «Нова політика» та «Наш край», інші партії встали на бік опозиції.

Станом на квітень 2020 року в міськраді залишається сім фракцій з тих, які були утворені на початку скликання. Проте, змінився кількісний склад двох з них: «УКРОП» наразі нараховує 5 депутатів замість 9, а «Європейська солідарність» — 6 замість 8.

Своєю сергою динаміка персональних змін у фракціях дещо інша:

«Опозиційний блок»: Роман Омельянович написав заяву про дострокове складання депутатських повноважень у зв’язку зі своїм призначенням на посаду керуючого справами виконавчого комітету. Замість нього до складу фракції увійшов Микола Володьков. На підставі призначення головою Хортицької районної адміністрації таку ж заяву написав Олександр Пшеничний, його місце зайняла Зінаїда Гальчинська.

«Нова політика»: У зв’язку зі смертю Віктора Великого до фракції було включено Дениса Васильєва.

«Європейська солідарність»: 24 грудня 2015 року після того як Ірина Клєц проголосувала за кандидатуру від більшості Руслана Пидорича (всупереч одноголосному рішенню фракції не брати участі в голосуванні), її виключили зі складу політичної сили, однак вона залишилася депутаткою міськради як позафракційна. Також залишився позафракційним В’ячеслав Зайцев, після того як у квітні 2019 року вийшов із фракції на підставі участі у виборах до Верховної Ради від політичної партії «Голос».

«Наш край»: Свої повноваження як депутата міськради склав Володимир Кальцев, оскільки був обраний народним депутатом за списком партії «Опозиційна платформа – за життя». Його місце зайняв наступний у партійному списку Ігор Воєводін.

ВО «Батьківщина»: Геннадій Фукс написав заяву про дострокове складання депутатських повноважень. Замість нього до фракції включено Олександра Вєдєнєєва.

«УКРОП»: Попри заяву Дмитра Сірого про неправомірність цього рішення – 15 листопада 2016 року його було виключено зі складу фракції. Офіційним формулюванням підстави для цього стала «солідарність» у голосуванні згаданого політика з інтересами «Опозиційного блоку». Цього ж місяця фракцію полишила Катерина Константинова, пояснивши свої дії тим, що в партії склалася неконструктивна атмосфера, яка заважає продуктивно працювати. В квітні 2018 року з фракції вийшов Геннадій Наумов. Наразі всі троє депутатів залишаються в міській раді в статусі позафракційних. У грудні 2019 року з життя пішов Сергій Балашов.

У фракції «Об’єднання «Самопоміч» жодних змін не відбулося.

В січні 2020 року під час проведення сесії міської ради Володимир Буряк закликав депутатів об’єднатися і створити міжфракційне об’єднання.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі