"Гіркий полин": історія запоріжан, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, встановлений Указом Президента від 10 листопада 2006 року в пам'ять про завершення 14 грудня 1986 будівництва саркофага над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Редакція «Факти Запоріжжя» разом з ініціативною групою зробили документальний фільм про історію переселенців, ліквідаторів ЧАЕС, які постраждали від мирного атома.

Як відомо, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, Київської області, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Тільки завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це своїм життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію і врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом всього одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежних і працівників АЕС.

Існує багато фільмів, відео, книг і оповідань про Чорнобиль і трагедію, що сталася в Прип'яті. Сьогодні навряд чи кого можна здивувати загальноприйнятими фактами. Наша редакція "Факти Запоріжжя" в колаборації з авторами ідеї: Алеком Фрінзом, Альоною Прохоровою і Дар'єю Варлигіною, створили міні документальний фільм, де покажемо реальну історію ліквідаторів, сімей, які постраждали від "мирного" атома.

Герої фільму проживають в Енергодарі Запорізької області. Це було одне з міст колишнього Радянського Союзу, куди після трагедії були евакуйовані люди.

Команда попросила поділитися їх, власною історією без фальші, про те, як кілька днів жили поруч з реактором, про евакуацію, як шукали рідних і близьких, як чекали повернення до своїх рідних домівок і з якими страшними наслідками аварії борються донині.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі