Голова Вільнянської райради разом з депутатами лобіює інтереси «своїх»?

Голова Вільнянської райради разом з депутатами лобіює інтереси «своїх»?

Головні герої нашої публікації зовсім не здогадувались, що їх дії можуть фільмуватись, а відповідно, результат вийшов зовсім інакший…з неприємними наслідками для них.

2 серпня до Павлівської сільської ради звернулись місцеві мешканці повідомивши, що на земельній ділянці, загальною площею 36 га, яка знаходиться в комунальній власності Павлівської сільради, сільськогосподарська техніка збирає врожай.

Варто зазначити, що дана земельна ділянка не передається жодній особі в оренду чи користування, оскільки право власності на вказану ділянку перебуває у сільради.

Відповідно, у відповідь на протиправні дії невідомих, керівництво  Павлівської сільської ради одразу звернулось до правоохоронних органів з повідомленням про самовільну обробку невстановленими особами земельної ділянки.

Як правило, після такого повідомлення, представники поліції повинні виїхати на місце, зафіксувати факт порушення законодавства та зупинити протиправні дії. За необхідності можливий виклик на місце події власника земельної ділянки та порушника. 

 

Відповідно до статті 80 Земельного кодексу України   суб'єктами права власності на землю є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, а саме на землі комунальної власності.

Втім, за нашою інформацією, цього не сталося. А найгарячіше попереду:

Так, дорогою додому, одна з місцевих мешканців зафільмувала цю картину та навіть наважилась поставити питання учасникам відповідних подій в полі. Подробиці дивіться у відео:

 

Мабуть, ніхто з присутніх й подумати не зміг, що їх ізольованість прикрасить ще одна учасниця цих подій!

Як виявилось, на окрім поліції, на цей захід вирішили прибути голова Вільнянської райради Андрій Салякін та депутатка Вільнянської райради Тетяна Плетень, яка теж є головою одного с фермерських господарств, що обробляє землі  на території Павлівської сільради.

Зазначимо, що місцеперебування цих осіб на земельній ділянці, яка перебуває у комунальній власності Павлівської сільради не зрозуміле, а особливо, що за місцем події не було викликано жодного представника власника земельної ділянки (Павлівської територіальної громади) та навіть жодного представника якогось фермерського господарства за місцем події не було, окрім депутатки, яка також є власницею фермерського господарства. Тоді ж постає логічне питання: хто самовільно захопив та обробляє вказану земельну ділянку? Чи не свої корисні інтереси приїхали захищати вищезазначені посадовці?

З відео бачимо, що пан Салякін спільно з представницею поліції щось занотовують. Втім, побачивши жінку – правоохоронниця збирає документи в теку та ховає їх.

На запитання мешканки, за яких обставин тут опинився голова Вільнянської райради на службовій автівці у вихідний день, пан Салякін дав влучну відповідь:

  • Мені повідомила Тетяна Плетень (депутат Вільнянської райради, - ред.), що тут щось відбувається. Ось я й приїхав, - зазначає Андрій Салякін у відповідь на запитання активістки.

Зазначимо, наявність службового авто у вихідний день вказує на статус Салякіна, як голови райради. Згідно п. 6 ст. 55 ЗУ «Про місцеве самоврядування» в переліку повноважень голови ради вирішення питань, подібних як у неділю, не має.

А викликала Андрія Салякіна депутатка тієї ж Вільнянської райради Тетяна Плетень. Натомість, як повідомила депутатка, її сповістив голова фермерського господарства, але який саме – вона не зазначила.

Зауважимо, що зацікавленість Тетяни Плетень в земельних ділянках вже неодноразово помічали, оскільки, оренди землі – це основний хліб для родини депутатки.

Так, згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» ст. 24: депутат має право порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції цієї ж ради. Але, згідно із Земельним кодексом України власником земель комунальної власності є Павлівська сільська рада!

А отже, що виходить. Депутатка і голова ВІЛЬНЯНСЬКОЇ райради безпідставно приїхали захищати права невідомого голови фермерського господарства, який незаконно обробляє цю землю та не сплачує жодної гривні податків до бюджету Павлівської громади.

Маємо надію, що відповідні правоохоронні органи втрутяться у ситуацію дадуть відповідну оцінку діям таких керівників та притягнуть її до відповідальності/

Далі буде…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі