Головне управління ДПС у Запорізькій області замовило вікна на 5,6 млн грн

Головне управління ДПС у Запорізькій області замовило вікна на 5,6 млн грн

19 квітня 2020 року вступила в дію нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі». З цього часу, якщо вартість закупівлі перевищує 50 тисяч, але є меншою визначених Законом порогів, то замовник зобов’язаний провести спрощену (допорогову) закупівлю.

За старими нормами закону у випадку, якщо вартість предмета закупівлі товару, послуги не перевищувала 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень це можна було зробити без використання електронної системи закупівель через прямий договір, лише опублікувавши звіт про це.

Такі зміни спонукали замовників активізуватись, та укласти прямі договори до вказаної дати. Так, 17 квітня ГУ ДПС у Запорізькій області з ФОП Білоконь Людмила Володимирівна було укладено вісім договорів на виконання робіт з капітального ремонту (заміни вікон) в адмінбудівлях ГУ ДПС у Запорізькій області, 18 квітня (субота - вихідний день, - прим. авт.) договори були оприлюднені в електронній системі закупівель Prozorro. Від імені замовника договори підписала в.о. заступника начальник ГУ ДПС у Запорізькій області Елеонора Шкода.

За умовами договорів, загальною вартістю 5,6 мільйона гривень підрядник до 31 грудня повинен провести заміну віконних блоків за адресами:

  • м. Запоріжжя, вул. Брюллова 4;
  • м. Запоріжжя, вул. Дніпровська 34;
  • м. Запоріжжя, вул. Перемоги 14;
  • м. Мелітополь,  вул. Героїв України 31;
  • м. Бердянськ,  просп. Праці 20;
  • м. Василівка, бульвар Центральний 9;
  • м. Оріхів, вул. Запорізька 36а;
  • смт. Якимівка,  вул. Центральна 70.

Зазначимо, що до річного плану закупівель ГУ ДПС у Запорізькій області пункти щодо закупівлі робіт із встановлення віконних блоків були додані 18 квітня, тобто наступного дня після підписання договорів.

За даними електронної системи закупівель Prozorro протягом 2016-2020 років ФОП Білоконь Л.В. шість разів брала участь у державних закупівлях, загальна вартість укладених договорів складала 645 тисяч гривень, жодного разу підряди не були пов’язані із встановлення металопластикових вікон.

Враховуючи, що ГУ ДПС у Запорізькій області без проведення аукціону було обрано підрядника, який не мав досвіду виконання вказаних робіт, рішення про закупівлю додано до річного плану після підписання договорів, а також той факт, що кошторисна документація на виконання вказаних робіт також була виготовлена ФОП Білоконь Л.В. можемо припустити, що роботи замовлені за завищеними цінами.

Звертаємось до управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області з вимогою про проведення позапланової перевірки ГУ ДПС у Запорізькій області щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ФОП Білоконь Л.В.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі