Готичне Запоріжжя у новелах письменника-криміналіста

Готичне Запоріжжя у новелах письменника-криміналіста

24 листопада 1806 року - день народження  українського письменника, етнографа, драматурга Олекси Стороженка. Постать митця цікава тим, що кілька його оповідань своєю тематикою і образністю звернені в минуле, аби воскресити картини життя й побуту запорожців.

Олекса Стороженко деякий час ніс військову службу та працював слідчим-криміналістом, маючи прихильність до письменницької діяльності. Найбільше митець реалізував себе у змалюванні козаччини в готичному стилі. Письменник показував життя запорожців з усіх боків, не приховуючи правду. 

Спогади про Запорозьку Січ і звитяги козацтва, про своєрідність порядків у Калі, звичаї запорожців були ще свіжими наприкінці 20-х рр., коли Олекса Стороженко разом із полком, у якому служив, перебував у Нижньому Подніпров’ї, Поділлі, Причорномор’ї. Він особисто познайомився з колишніми запорожцями та учасниками Коліївщини, багато розмовляв із ними, записував їхні спогади, відтак його твори яскраво передають дух того героїчного часу.

Зокрема, тема козаччини порушена у його творах «Закоханий Чорт», «Кіндрат Бубненко-Швидкий», «Прокіп Іванович», «Дорош», «Мірошник», «Споминки про Микиту Леонтійовича Коржа». Талановитий прозаїк О. Стороженко зробив істотний внесок у скарбницю української літератури, виявив творчий підхід до осмислення козацької теми.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі