Чи готові запорожці відмовитися від поліетиленових пакетів: відеоопитування

Чи готові запорожці відмовитися від поліетиленових пакетів: відеоопитування

Через негативну екологічну ситуацію в Запоріжжі хочуть заборонити використання пластикових пакетів, відмовитися від поліетилену на користь біологічних полімерів або паперових пакетів. Що про це думають люди, дізнавалися «Факти Запоріжжя».

Зазначимо, у Запоріжжі була створена електронна петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів. У зверненні пропонується внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони. Звернення підтримали 2101 людина, тож його було спрямовано на розгляд депутатів місцевих рад.

Також 28 січня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

Як борються із поліетиленом в інших країнах світу?

Данія: у 1994 році введено податок на безкоштовну роздачу поліетиленових пакетів в торгових закладах, після чого його популярність знизилася на 90%.

Німеччина: утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.

Ірландія: вартість на поліетиленові пакети підвищили, після цього їх використання скоротилося на 94%.

США: у Сан-Франциско та на Гаваях повністю відмовилися від використання поліетиленових пакетів.

Сінгапур, Бангладеш, Тайвань, деякі штати Індії: з 2003 року введена повна заборона на використання поліетиленових пакетів  через численні випадки закупорки каналізації та перекриття річищ річок, які призвели до повеней.

Танзанія: штраф за виробництво, імпорт або продаж пластикових пакетів - 2000 доларів або рік в'язниці. Ввезення пластикових пакетів на

Занзібар: ввезення та використання поліетиленових пакетів категорично заборонено.

Австралія: з 2004 року на острові Кенгуру була введена заборона на поліетиленові пакети. До кінця 2008 року ініціатива розповсюдилась по всій країні.

Англія: з 2004 року випущені на ринок альтернативні біорозкладні пакети.

Латвія: введено податок на поліетиленові пакети, які використовуються в супермаркетах.

Фінляндія: в супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, з яких виготовляють нові вироби.

Китай: з 2008 року заборонено виробляти, продавати і використовувати поліетиленові пакети з товщиною плівки менше 0,025 мм.

Руанда: виробництво, продаж і ввезення в країну поліетиленових пакетів суворо заборонені.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі