Громадськість Запоріжжя стурбована перспективою забудови узбережжя Дніпра

Громадськість Запоріжжя стурбована перспективою забудови узбережжя Дніпра

В самому оазисі Запоріжжя - Великому Лузі, уздовж узбережжя Дніпра, планується масштабна розбудова котеджного містечка. Відповідний проект рішення підписав мер міста Володимир Буряк.

За думкою представників ГО «Справжні дії» відповідна ініціатива може погіршити екологічну ситуацію в місті. Проглянувши детальний план території у громадської організації виникла низка питань. Тож, організація спрямувала свої зауваження до в.о. Директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Катковій І.І. та заступника директора  Департаменту (заступнику головного архітектора міста) Запорізької міськради Тендітнику Л.В.

Зазначимо, ініціатором забудови виступає ТОВ «Бізнес Олімп», яке знаходиться в орбіті нардепа Володимира Кальцева. У ДПТ вказано, що зведення котеджного містечка планується за адресою вул. Ленська, 10а.

У зверненні ГО «Справжні дії» висловлюють збентеження, адже в описовій частині ДПТ розробники вказують, що площа займаної ділянки складає близько 7 га, однак не зазначають, що територія в межах проектування становить близько 19 га.

Крім того, у звіті з СЕО забудовники вказують, що «вищезазначена ділянка, не відноситься до земель рекреаційного чи оздоровчого призначення, хоча у Розділі 4 ДПТ «Розділ територій за функціональним використанням, розміщення забудови на вільних територіях та за рахунок реконструкції, структура забудови, яка пропонується» наведена інформація стосовно функціональних зон, згідно із планом зонування Запоріжжя, а саме: КВТ-3 Зона установ відпочинку та туризму; Р-2 Рекреаційна зона активного відпочинку», - йдеться у зверненні.

Звідси, у активістів з громадської організації виникає низка питань щодо достовірності, актуальності викладеної інформації, об’єктивності проведеного аналізу, дотримання норм природоохоронного законодавства при підготовці звіту з СЕО, якщо при підготовці звіту зазначена ділянка не розглядалася як об’єкт із спеціальним статусом, а саме зона рекреації, та площа, яка різниться майже утричі.

У документі громадські активісти висловили своє занепокоєння стосовно погіршення екологічного стану в Запоріжжі. Так, у звіті СЕО підприємство  «Бізнес Олімп» запевняє, що забудова заміських будинків жодним чином не вплине на погіршення екологічного стану.

Та чи можливо, припустити, що за рахунок будівництва автостоянок на 400 місць, видалення зелених насаджень, створенням додаткових стоків та відходів – не відіб'ється на екології Запоріжжя?

На жаль, на фоні розгортанням політичних баталій, в Запоріжжі дедалі частіше забувають про відповідальність за життя громадян та майбутнє прийдешніх поколінь. З кожним роком екологічна ситуація погіршується, що призводить до зменшення чисельності населення, появи нових форм вірусів та захворювань. Чи допоможе перспективне будівництво котеджів для «вищих ешелонів» запоріжанам? Питання залишається відкритим…

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі