Гуманітарний піар: хто найбільше допоміг Запорізькій області під час епідемії?

Гуманітарний піар: хто найбільше допоміг Запорізькій області під час епідемії?

На початку березня коронавірус застав зненацька всю медичну систему країни, зокрема, представників влади у містах та високопосадовців, які перший час не могли дати раду хвилі паніки народу, які вимагали маски, антисептики, гречки та туалетного паперу.  Інша проблема замінила першу, виявилось, щоб "вибити" гроші з чиновників на медиків та їх потреби у Запорізькому регіоні обернулося проблемою, зайвих грошей не передбачено, все пішло на реконструкцію парків та будування басейнів. Поки посадовці думали, де дістати кошти та кого «урізати», на порятунок прийшла гуманітарна допомога.

Наша редакція, отримала відповідь на запит до Запорізької обласної державної адміністрації щодо тих, хто саме протягнув руку допомоги регіону в скрутний для нього час. На здивування самих запорізьких представників було вкрай мало, до слова – один.

Тож відкриває благодійний марафон гуманітарна допомога з Китаю, які передали маски – 4090 штук, комбінезони – 410 шт. та найголовніше перші експрес-тести на наявність вірусу – 6000 шт.

Також надійшла державна допомога від Державного підприємства «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров’я України». 17 квітня МОЗ видала наказ, щоб відповідна структура надала благодійну допомогу лікарських засобів, медичних виробів, засобів індивідуального захисту для протидії поширенню на території України коронавірусної хвороби. Тож Запоріжжя отримало: медичні респіратори, медичні маски, костюми біозахисту, бахіли та окуляри.

Також ДП «Укрмедпостач» МОЗ наказала передати лікарські засоби, а саме Запорізький регіон отримав таблетки Плаквеніл та гідроксихлорохін сульфат.

Свою допомогу надав благодійний фонд «Ріната Ахметова». Олігарх, якому підпорядковується не одне підприємство регіону, передав – 30 тисяч експрес-тестів, які розподілили між містами області та, як годиться, таку подію розголосили на весь «білий світ», зібрали пресу, де урочисто передали допомогу в руки губернатору Віталію Туринку.

Також 9 травня, губернатор зі своїм першим заступником Іваном Федоровим у рамках робочої поїздки у Мелітопольський район відвідали Мелітопольську лікарню інтенсивних методів лікування, де ненароком, по дорогі так би мовити, відвідали гуманітарну допомогу  київського товариства з обмеженою відповідальністю «МТ-МЕД», у вигляді 5-ти моніторів, які призначені для спостереження за фізіологічними параметрами пацієнтів (артеріальним тиском, частотою серцевих скорочень, частотою дихання, насиченням крові киснем, температурою тіла). Як всі вже здогадались, передача також була урочиста.

До речі у Топі замовників медичного обладнання та товарів, за даними «Dozorro», знаходяться саме Мелітопольський пологовий будинок, Мелітопольська лікарня інтенсивних методів лікування та Мелітопольська міська лікарня №2. Загалом ці три лікарні скористались послугами товариства на суму 9 097 902 гривні.

Київський БО «Благодійний фонд Прайм» передав Запорізькій області захисні костюми з бахілами та без – 290 шт., маски-респіратори – 6 680 шт., медичні ізоляційні маски – 1245 шт.

Одеський благодійний фонд «Корпорація монстрів» передали регіону 300 штук костюмів біологічного захисту, 660 штук Face Mask та 800 штук бахіл.

Київський ТОВ «Капітал» передав лікарням 1 560 захисних лицьових щитків.

Мережа "Епіцентр" заявила, що передасть 1% від обороту на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту. Наше місто не лишилось осторонь, тому отримало маски 660 шт., захисні окуляри – 500 шт. та медичний захисний одяг – 2 250 шт.

Приказка «один в поле не воин» не підходить до «Запорізького заводу феросплавів» у коронавірусну  ситуацію, тільки цей завод надав допомогу, у вигляді медичних шапочок, масок, тетрилових рукавичок, бахіл, кисневих масок та маски - пелюстки.

От тільки про допомогу цього відомства ми вже писали. Так, гуманітарні пакунки мандрували від одного закладу до іншого.

А ось інших Робін Гудів Запорізька обласна рада окреслила, як гуманітарна допомога з інших джерел (бізнес).

Ось такий noname бізнес надав регіону медичні рукавички, контури та фільтри для ШВЛ, ендотрахеальні трубки, бахіли, термометри, датчики, вірусо-бактеріальні фільтри, окуляри та респіратори.

Цікаво те, що Запорізькій області найбільше допомагали всеукраїнські благодійні фонди, виникає питання, а куди поділись власне запорізькі, чи їх діяльність спостерігається тільки під час організації свята за бюджетні кошти або критикою на персональних сторінках у Фейсбуці?

Ну а те, що місцеві можновладці роблять піар довкола допомоги інших, то вже давно не таємниця.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі