Недбалі будівельні роботи та корупційні схеми: стали відомі причини обшуків у Запорізькому аеропорту

Недбалі будівельні роботи та корупційні схеми: стали відомі причини обшуків у Запорізькому аеропорту

Нещодавно місто облетіла новина, що Київське СБУ проводить обшуки у міжнародному аеропорту Запоріжжя. Однак досконало причину не називали. Подробиці стали відомі в ухвалі Жовтневого районного суду.

Як йдеться у постанові, від 7 лютого, співробітники СБУ мали низку підозр щодо зловживання службовим становищем стосовно експертизи перед ремонтом злітно-посадкової смуги за 35 млн грн та завищені вартості на будівельні матеріали на 7,3 млн грн.

Зазначається, що посадові особи комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» у квітні 2017 року надали завідомо недостовірні відомості для отримання у Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції в Запорізькій області декларації про початок виконання будівельних робіт (капітальний ремонт покриття злітно-посадкової смуги аеропорту), в частині категорії складності об`єкта, та почали проведення тендеру.

Переможцем торгів став ТОВ «Авакс ЮА», з ціновою пропозицією 35 390 000 грн, а генеральним проектувальником робіт - ТОВ «Альтіс-Констракшн».

Інспектор Державної архітектурно-будівельної інспекції в Запорізькій області під час перевірки встановив, що роботи почали 25 квітня, а дозвіл на їх проведення отримали через місяць. Надалі КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” визнали винним у виконанні робіт без дозволу і наклали на підприємство 1,5 млн грн штрафу, однак його  у серпні 2017 року сплатили.

В поданій декларації категорія складності будівництва була визначена як ІІІ. Однак, згідно «Повітряного кодексу», злітно-посадкова смуга, яка придатна та використовується для зльоту та стоянки повітряних суден максимальною злітною масою понад 5700 кг, відноситься до лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури загальнодержавного значення. Завдовжки такі лінійні об`єкти інженерно-транспортної інфраструктури відносяться до класу наслідків СС3 та мають категорію складності «V» (п`ять).

Так як частина робіт виконана за бюджетні кошти, то експертиза повинна буда відбутися обов’язково.

При цьому генеральний підрядник ТОВ «Авакс ЮА» та запорізький аеропорт , з метою уникнення її проведення, для отримання декларації про початок будівництва, надали недостовірні дані до Департаменту ДАБІ в Запорізькій області. Фактично КП «МАЗ» без попереднього проведення експертизи взагалі не мало права оголошувати тендер на виконання зазначених робіт, оскільки кошторисна частина проекту не була підтверджена документально.

Крім цього, у ході досудового розслідування було виявлено значне завишення цін на алмазні диски, якими розрізали смугу, чим спричинили 7,3 млн грн шкоди.

Враховуючи вище зазначені події, СБУ розпочало проведення обшуків в аеропорту та за місцем проживання директора комунального закладу.

Біло вилучено ноутбук та телефон на якому зберігалась інформація, яка підтверджує причетність до заявлених обвинувачень. Згодом у судді співробітники подали клопотання на арешт майна – суд його задовольнив.

В ухвалі, зокрема, вказувалося, що підозрюється директор КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”. З 2008 року і до кінця 2019 року цю посаду займав Віктор Біскупський.

Нагадаємо, 6 лютого відбулось відкрите засідання суду, де розглядалась справа щодо вище згаданого об’єкту. Розглянувши суть справи суд відмовив у задоволені позову, а також наказав негайно повернути майно, яке було вилучено під час обшуків.

Вчора на засіданні підкомітету Верховної Ради з питань авіаційного транспорту в черговий раз піднімалося питання щодо передачі аеропорту у концесію, однак все ж таки, дане рішення біло скасовано. Аеропорт Запоріжжя буде належить громаді міста.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі