Хірургічні інновації: запорізькі спеціалісти взяли участь в унікальній операції

Хірургічні інновації: запорізькі спеціалісти взяли участь в унікальній операції

Вчені Запорізького державного медичного університету та інженери «Мотор Січі» взяли участь в унікальній хірургічної операції. В Україні вперше виготовили і вживили титанові протези лицьових кісток для лікування рідкісної патології - синдрому Гольденхара. На пацієнтку з асиметрією обличчя чекає ще декілька пластичних операцій. Однак найважливіша частина мультидисциплінарної операції вже виконана. Даний досвід можна буде використовувати в щелепно-лицевій хірургії для ліквідації наслідків травм, отриманих в ДТП, військових і побутових умовах.

Про це повідомили в Запорізькому державному медуніверситеті пише Український Південь.

Для проведення даної операції використовувалися розробки програмістів, інженерів-технологів, фахівців медичної візуалізації. Подібні протези скроневої і щелепної кісток раніше робили тільки за кордоном. Для даної операції індивідуалізовані титанові імпланти були виготовлені на запорізькому підприємстві «Мотор Січ». Використовувалася технологія металевого 3D-друку.

Операцію провели в Центрі щелепно-лицевої хірургії і стоматології Київської обласної клінічної лікарні. Вчені Національного медуніверситету імені Богомольця та Запорізького державного медуніверситету професор Копчак, доцент Міщенко, доцент Чепурний, мікросудинні хірурги Рябчун і Халдана провели ювелірну роботу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі