"Хочу плюнути у вашу противну пику": як відреагував соціолог на заяву запорізького нардепа

'Хочу плюнути у вашу противну пику': як відреагував соціолог на заяву запорізького нардепа

Запорізький нардеп Євген Шевченко, який запам’ятався своїми скандальними заявами, знову відзначився.

Вчора депутат у відеозверненні облаяв керівника запорізької соціологічної компанії Independent Researching Group Аскада Ашурбекова.

Річ у тому, що пан Шевченко образився на свіже опубліковане експертне дослідження щодо місцевих виборів 2020 року. У ході дослідження було опитано 40 експертів, що представляють різні сфери суспільно-політичного життя Запорізької області. Зокрема, в опитуванні взяло участь 12 політичних консультантів, 5 представників наукового середовища, 11 представників ЗМІ та 12 лідерів думок з громадського сектору.

Так, причиною розбрату стала думка експертів, які вважають, що серед нардепів у Запорізькій області найефективнішу діяльність веде Юлія Яцик - 62% та Сергій Мінько - 36%. У свою чергу, Олександр Пономарьов отримав 21%, Володимир Кальцев - 18%, Павло Мельник - 10%, Михайло Крячко - 8%, Геннадій Касай - 5%, Артем Кунаєв - 5%, Євген Шевченко - 3%. Ще 18% вважають, що діяльність жодного з нардепів не є ефективною.

Ось на 3% депутат й образився, у звернені записаному із сесійної зали, він наголошував, що  це наклеп і у нього набагато більше.

"У нас у Запоріжжі є такий псевдо політтехнолог Аскар Ашурбеков (правильно Аскад - ред.), або як його прізвище, він опублікував соцопитування, провів опитування аж 40 експертів, власний, напевно, штаб.... Ще якого не призначили главою Токмацької районної адміністрації. Він чомусь подумав, що це зробив я, образився на мене і зробив ось такий соцопитування, аж із сорока представників політсил своїх. Це дуже підло, низько, абсолютно непрофесійно. І, пан Аскар, я замовляю опитування центру Разумкова, справжній. Він дорогий, але я грошей не пошкодую, щоб плюнути в вашу противну пику, бо ви - ошукач, брехун і маніпулятор! Покажу справжнє опитування, щоб ви розуміли хто ви такий та щоб у вас більше ніхто не замовляв дослідження ", - заявив нардеп.

Також нардеп передав вітання депутатці Юлії Яцик, «сьогодні парламентські слухання, а ви сама ефективна, а вас немає на робочому місці», - дивується Шевченко.

Наші журналісти звернулись до "винуватця" агресії пана нардепа -  запорізького соціолога  Аскада Ашурбекова, який зазначив, що за 10 років роботи компанії, завжди були ті, кому не подобалися  результати досліджень.

"Ми запросили до участі фактично всіх фахівців, які так чи інакше пов’язані з виборами та політикою: 40 заповнили анкету, це і науковці та політичні консультанти й представники ЗМІ. Окремі політичні технологи відмовилися від заповнення. Слід зазначити, що серед таких були і люді близькі до Слуги народу, анкету вони бачили та до дослідження були запрошені. Плюс, ми повинні розуміти, що експертне дослідження відрізняється від опитування населення. І розуміння ефективності експертами може відрізнятися від розуміння ефективності виборців. Тут експерти оцінюють за більшою кількістю критеріїв і намагаються спрогнозувати ситуацію на майбутнє", - коментує Ашурбеков.

Аргумент депутата Євгена Шевченка на тему призначення його на посаду голови Токмацької РДА здались пану Ашурбекову дивним.

"Як народний депутат може вплинути на затвердження голови РДА, адже це президентська вертикаль? І якщо вже казати відверто про цю тему, то політична дискусія навколо Токмацького району у мене була з депутатом Яцик. Як би я керувався мотивами пана Шевченко, то саме пані Яцик була б на останньому місці рейтингу", - зазначає соціолог.

Крім того, керівника компанії здивувала манера спілкування нардепа:

"Депутат це не тільки представник влади, це і моральний орієнтир для багатьох людей. Думаю пану Шевченко, якщо він хоче бути успішним в політиці, слід бути коректнішим в публічних висловлюваннях та краще  налагоджувати діалог з людьми", - коментує пан Аскад

У підсумку Аскад Ашурбеков додав, що його тішить, що завдяки  дослідженням компанії, народний депутат звернув увагу на соціологію та планує зробити опитування з Центром Разумкова, «це однозначно дасть йому більше розуміння щодо суспільної думки та підвищить якість роботи» - зазначив він.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі