Хто годує дітей Запоріжжя?

Хто годує дітей Запоріжжя?

У Запоріжжі на сьогодні, як ніколи раніше, стоїть гостро питання стосовно харчування в дитзакладах.

Вже неодноразово підіймалось питання якості, вартості та користі харчування у дитячих садочках Запоріжжя. Ми вирішили дізнатись більше про тих, хто поставляє продукцію дошкільним закладам міста.

Найбільшим постачальником харчових продуктів до навчальних закладів міста є ТОВ «Українська торгова компанія №3». Саме у цього  підприємства Департамент освіти та науки замовив печиво ціною у два рази дорожче ніж у магазинах, про що ми писали раніше.

Підприємство досить «молоде» - зареєстроване 06 квітня 2018 року. За свої неповні два роки підприємство з уставним капіталом 950 грн освоїло майже 94 млн грн бюджетних коштів. Найбільше договорів ТОВ «УТК №3» підписало з Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради: 52 контракти на суму 61 млн 323 тис. грн.

Власник ТОВ «УТК №3» також зазначений як контактна особа ТОВ «Українська торгова компанія №1»

Підприємство, яке зареєстровано у Львові виграло уклало 88 договорів з Департаментом освіти та науки Запоріжжя, на загальну суму 54 млн 622 тис. грн. 

ТОВ «Українська торгова компанія №1» фігурує у кримінальному провадженні №12018080000000244 від 27 серпня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).

У ході досудового розслідування слідчі встановили, що посадові особи - розпорядники бюджетних коштів обласного та місцевого рівня, у змові із суб'єктами господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, всупереч інтересам служби, проводили постачання невідповідної за договорами продукції, під час здійснення закупівлі харчових продуктів до бюджетних закладів, чим завдали тяжкі наслідки. Крім того, у провадженні йдеться про те, що посадові особи суб'єктів господарювання, з метою привласнення бюджетних коштів здійснюють закупівлю молочної продукції значно нижчої якості та тієї, що не відповідає чинним санітарно-епідеміологічним нормам, а також встановленим договором умовам, після чого здійснюють перепакування на власному складі в тару з-під продуктів вищої якості, та поставляють в бюджетні організації.

Словом, посадові особи суб'єктів господарювання купують товари нижчої якості та у договорі вказують продукти вищого ґатунку.

Також у цьому кримінальному провадженні фігурують Департамент освіти та науки ЗМР та ТОВ «Українська торгова компанія №3». На сьогодні слідчі дії тривають.

Також про дане підприємство у своїй публікації згадують «Наші гроші. Запоріжжя». Журналісти з’ясували, що Департамент освіти та науки закупив вершкове масло за 222 грн/кг, в той час як інші державні установи купують теж саме масло на 40% дешевше.

Приватне підприємство «Княжна», що спеціалізується на оптовій торгівлі молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами, уклало з Департаментом освіти та науки ЗМР 49 договорів на суму 10 млн 524 тис. грн. ПП «Княжна» фігурує у кримінальному провадженні  №12018040030001101 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 ПП «Княжна» у своїй публікації згадували «Наші гроші. Запоріжжя». Журналісти розповіли, що дане підприємство поставлятиме у дитячі навчальні заклади міста макаронні вироби найнижчої якості за ціною у два рази вище ринкової.

ТОВ «Продсервіс -08», уставний капітал якого склав 2 тис. грн, менше ніж за півтора року роботи встигло освоїти 26 млн 650 тис. грн. З них третина (22 млн 311 тис. грн) – кошти Департаменту освіти та науки ЗМР. Саме у ТОВ «Продсервіс-08» Департамент освіти та науки замовив банани за ціною 40 грн/кг. При тому, що середня ціна цих фруктів у магазинах 30 грн/кг. Про це ми писали раніше. Також «Продсервіс-08»  є фігурантом кримінального провадження спільно з Департаментом освіти та науки ЗМР та ТОВ «УТК №3».

Наразі постає чимало питань до Департаменту науки та освіти Запорізької міської ради, як його представники укладають подібні договори, нехтуючи інтересами та здоров’ям маленьких запоріжан. Мало того, батьків, чиї діти відвідують дитячі садочки, вже попередили про підвищення ціни на харчування.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі