Хто і навіщо дестабілізує ситуацію у Павлівській ОТГ на Запоріжжі

Хто і навіщо дестабілізує ситуацію у Павлівській ОТГ на Запоріжжі

Реформа децентралізації та самостійність громади стала для нардепа та його прихильників як «кістка в горлі».

Вже понад півроку Павлівська сільська рада Вільнянського району Запорізької області працює під тиском, який чинить пов’язана  із народним депутатом Вадимом Кривохатьком група осіб.

На 14 червня була призначена чергова сесія Павлівської сільської ради. Відповідне розпорядження, розміщене на сайті сільради. В порядок денний був внесений цілий ряд важливих для громади питань.

У призначений час на сесію зібралися 11 з 14 депутатів, а також ряд мешканців Павлівської ОТГ, які відверто висказали свою позицію щодо незадоволення діями активістів «Вольтери» та деяких депутатів, які систематично блокують діяльність Павлівської сільради, тим самим намагаючись довести неспроможність останньої на самостійне існування та розпорядження бюджетними коштами.

Річ у тому, що бюджет Павлівської ОТГ за останні роки виріс в декілька разів. І всі бюджетні кошти були спрямовані на розвиток інфраструктури сіл та селищ, які входять до Павлівської ОТГ, а саме: в населених пунктах з’явилось освітлення, дороги, поліпшене водопостачання та багато іншого. Зазначені поліпшення мешканці Павліської ОТГ відчули на собі вже сьогодні, а тому прагнуть своєї самостійності та не бажають приєднання до міста Вільнянська, що не влаштовує активістів, керованих народним депутатом Вадимом Кривохатьком. Реформа децентралізації та самостійність громади стала для нардепа та його прихильників як «кістка в горлі».

Виключенням не стала і ця сесія. В якості дестабілізуючого фактора було обрано питання, для вирішення якого необхідно врегулювання колізії закону. Так, голова ОТГ Анатолій Клименко з січня 2019 року перебуває у зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході країни. На час виконання військових обов’язків він був увільнений з посади сільського голови та, у відповідності до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та Кодексу законів про працю України, за ним на період служби зберігається місце роботи та середня заробітна плата. Виконання обов’язків голови було покладено на секретаря ради Ірину Миколенко.

12 червня двоє депутатів  Павлівської ОТГ Олена Лінник  та Євген Шкода надіслали до сільської ради депутатське звернення із вироком суду щодо Анатолія Клименка. У зверненні вони також наполягали на звільненні голови ОТГ, згідно зі ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування», у відповідності до якої повноваження місцевого голови вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього.

Використовуючи саме цю тему, депутат Лінник на сесії в порушення регламенту почала вимагати від колег негайно ухвалити рішення про звільнення Анатолія Клименка з посади голови ОТГ. У наслідок палких дискусій щодо існуючої правової колізії засідання сесії було зірвано, інші важливі для громади рішення на сесії не розглядались.

Крім того, депутати планували на сесії ухвалити рішення щодо звернення до Міністерства юстиції України за роз’ясненнями по ситуації, що склалася навколо голови ОТГ.

Зважаючи на вище описану правову колізію, більшість депутатів Павлівської сільради відмовилися порушувати закон та вносити звернення депутата з вимогою відставки до порядку денного.

В дискусію включилися також присутні на засіданні представники підконтрольної народному депутату Вадиму Кривохатько ГО «Вольтера», які фактично заблокували роботу сесії.

В результаті, головуючий визнав сесію такою, що не відбулася.

Зазначимо, що це вже далеко не перший раз, коли підконтрольні нардепу Кривохатько депутати та активісти чинять тиск на депутатів та голову ОТГ.

Подібний інцидент мав місце під час сесії сільради 29 березня 2019 року. Активісти «Вольтери» намагалися увірватися у сесійну залу, де проходило засідання, щоб вирішити замість депутатів - які питання їм можна розглядати, а які ні. Такі випадки є непоодинокими та останнім часом носять систематичний характер.

Так, широкого розголосу набула інша спроба тиску на роботу депутатів, яка мала місце 28 січня 2019 року. Під час скандалу Вадим Кривохатько назвав шахраями та аферистами українських військовослужбовців у зоні ООС. Образливі висловлювання нардепа викликали обурення місцевих жителів і запорізьких АТОвців.

Мешканці Павлівської ОТГ зазначають, що проблеми почалися після того, як депутати ухвалили рішення про створення окремої об’єднаної громади, в той час, як впливовий на Вільнянщині нардеп Кривохатько прагнув доєднати Павлівську сільраду до міста Вільнянськ. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі