Хто контролюватиме повітря в Запоріжжі?

Хто контролюватиме повітря в Запоріжжі?

Функції управління якістю атмосферного повітря виконуватиме управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради.

Про це йдеться у проекті рішення міської ради від 15 листопада.  Таким чином міська рада виконує постанову Кабінету Міністрів України від 14.08.2019, яка зобов’язує місцеві ради  визначити у своєму складі структурний підрозділ або виконавчий орган, що виконуватиме функції органу управління якістю атмосферного повітря. У Запоріжжі ці функції виконуватиме управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради.

Проблему якості атмосферного повітря у нашому місті видно «неозброєним оком», а останнім часом ще й неабияк відчутно носом. Наскільки надання функцій контролю управлінню з питань екологічної безпеки покращить ситуацію легко передбачити – ніяк.

Як приклад, на початку поточного року місто нарешті отримало мобільну екологічну лабораторію, втім в роботі застати її не довелось, оскільки не було коштів на забезпечення її функціонування. Тільки у вересні виділили потрібну суму з міського бюджету.  Також між  промисловими підприємствами Запоріжжя та міською радою підписана угода «Про спільні дії у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя». В угоді не зазначено жодних конкретних дій, лише загальні напрямки: боротьба з амброзією, зменшення викидів в повітря та воду, збільшення зелених насаджень. Щось подібне вже підписували у  2016 році, але тоді це був меморандум.

На сайті  міської ради навіть є звіт про виконання заходів передбачених меморандумом.  Однак чи відчули містяни зміни на краще – питання. І відповідь на це — можемо побачити у сіро-коричневому тумані над містом.

Річ у тім, що можна підписувати різні угоди, меморандуми, робити гучні заяви – максимально імітувати діяльність з покращення стану екології в місті. Але якість повітря не можливо приховати від запоріжан. З року в рік повітря стає все забрудненішим. Ми бачимо як з труб підприємств міста валить темний дим. Діти в Запоріжжі страждають від  захворювань дихальних шляхів. Натомість міська влада продовжує запевняти у тому, що повітря «чисте як на Мальдівах».

Як висновок, можемо зазначити, що передача функцій з управління якістю повітря управлінню з питань екологічної безпеки є лише формальним виконанням законів, а на практиці ми продовжимо дихати повітрям сумнівної якості.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі