Хто верховодить етнічним ОЗУ на Запоріжжі: інтерв'ю з чинним співробітником СБУ

Хто верховодить етнічним ОЗУ на Запоріжжі: інтерв'ю з чинним співробітником СБУ

*Василь Повшук – оперуповноважений 2 сектору ВКР УСБ України в Запорізькій області, лейтенант.

Василь Повшук цікавий не лише тим, що може розповісти про «чинну кухню» всередині СБУ та інших правоохоронних органів.

Це та людина, яка наживо бачила, як деякі високоповажні посадовці перетворювались на маріонетки в руках представників злочинного угрупування, саме він продовжує протистояти ОЗУ, незважаючи на погрози щодо замаху на його життя.

Насправді Повшуку пощастило: він чи не єдиний, хто займався розкриттям справи етнічного угруповування від душі, чесно і безкорисливо. Попри все він залишається офіцером.

Про методи управління в СБУ, про те, як тиснуть представники держорганів на співробітників у питанні «відмиванні» грошей, про сприйняття діючою верхівкою злочинне угрупування Повшук може дійсно розповідати багато.

Водночас він зауважує: якщо вчасно не зупинити ОЗУ, то це може призвести до непоправних наслідків. Він наголошує: через п’ять років агресор буде готовий до нанесення нищівного удару.

*Василь Повшук – оперуповноважений 2 сектору ВКР УСБ України в Запорізькій області, лейтенант.

Ексклюзивний матеріал від видання «Факти Запоріжжя» до вашої уваги.

«Колишні співробітники СБУ з усіх куточків світу підтримують мене та розповідають свої історії стосовно репресій по відношенню до них»

Ілона Байбара: Колізії між вами та першими особами правоохоронних органів набувають все нових обертів та ігри стають все жорстокішими. Що спровокувало конфлікт в середині служби безпеки?

Протягом останніх декілька місяців я почав займатися оперативною справою щодо страшного злочинного угруповання за етнічними ознаками в нашій області. Робота з мого боку проводилася досить успішно. Втім, наразі дуже багато людей в СБУ, котрі на них працюють. У свою чергу, вони стали мені різними способами загрожувати. Цей пресинг відбувався безпосередньо через моїх колег в СБУ з інших відділів та просто на вулиці від випадкових перехожих. Про це я повідомляв своєму керівництву неодноразово, але реакції й досі немає.

Ілона Байбара: Як можете окреслити це злочинне угрупування?

Наведу простий приклад. Близько трьох років тому співробітники податкової міліції проводили за ними зовнішнє спостереження, в районі готелю «Шеротон». Що робить ОЗУ? Вони приїздять на згадану територію на мікроавтобусах та обличчям держслужбовців в підлогу, як спецназ МВС або СБУ, викидають з машини та обшукують авто, і коли вони розуміють, що це нібито податкова, кажуть керівнику Кучерову Дмитру Сергійовичу:

«Ой, вибачте, ми подумали, що це кілери за нами полюють з Дніпропетровська. З нас коньяк».

Тобто, вони не понесли абсолютно жодної відповідальності за вчинені злочини.

Більше того, вони себе настільки потужно і нахабно почувають. До слова, ОЗУ має власну: розвідку, контррозвідку, радіорозвідку, службу зовнішнього спостереження. Тобто це не банда, а конкретна спецслужба, точніше представники спецслужби іноземної держави.

Ілона Байбара: Спецслужба? З іншої країни?

Так, це представники спецслужби республіки Вірменія, і у них підписаний договір про співпрацю із співробітниками ФСБ. Ось вам картина: поки наші бійці проливають кров в АТО, у нас, в тилу, знаходиться філія розвідки Вірменії та філія розвідки ФСБ, які мають вплив на співробітників поліції,  СБУ, податкової, прокуратури, органів влади і управління. Крім того, вони черпають від них таємну інформацію.

«Ця людина - пропащий злочинець в правоохоронних органах»

Ілона Байбара: Є конкретні персоналії в органах влади? Їхні імена?

Звісно є. Першочергово, це кум ОЗУ Михайло Бажанов ( ред., - начальник відділу ГУ Нацполіції в Запорізькій області). На нього покладені серйозні надії. Однак, він головний зрадник. Ось уявіть: це людина, яка з ними співпрацює, секретна інформація від нього направляється в спецслужби Вірменії.

Ще назву із задоволенням одне прізвище держслужбовця, котрий «кришував» ОЗУ в податковій - це Сергій Пирогов (начальник відділу по боротьбі з підакцизними товарами). Ця людина - пропащий злочинець в правоохоронних органах.

Ось ця бездіяльність призвела до того, що ОЗУ набрала таких божевільних обертів. Незабаром Запоріжжя стане філією якоїсь спецслужби Вірменії або ФСБ, в будь-якому випадку не СБУ.

Крім того, колишній керівник УСБУ в Запорізькій області Олександр Хілько вже представив нового начальника управління СБУ Бориса Безрукого представникам ОЗУ.

Ілона Байбара: Наскільки мені відомо, в переддень до вашого відїзду до Києва, ви зустрічались з паном Бажановим?

Так, зустрічався. Він мені пропонував гроші в обмін на мовчання. Втім, я не погодився. Крім того, Бажанов надсилав мені смс з текстом (я розумію, що його викликали у внутрішню безпеку, і він мені звідти писав), - Вася, а може ми з тобою не зустрічалися все ж таки?, - а я йому відповідаю, - Зустрічалися, Міша, це було о 12:00, в понеділок, в кафе «ОКакао», відеокамери все зафіксували.

Підкреслю, Бажанов - це слуга ОЗУ. І на превеликий жаль, ця людина допущена до надсерйозних державних секретів.

Ілона Байбара: Нещодавно ви повернулись з Києва, де була запланована зустріч з очільником СБУ Іваном Бакановим. Що та хто ініціював цю зустріч?

Дійсно, я їздив до Києва, там зустрівся з помічником Баканова, який тримає під контролем питання внутрішньої безпеки (цей орган захищає співробітників внутрішньої безпеки СБУ). Помічник сказав, що однозначно Іван Геннадійович зі мною зустрінеться в найближчі дні. Щоправда, у них було прохання, аби я не виїздив з Києва і на зв'язок не виходив, виключно з метою моєї безпеки. Проте декілька днів промайнуло, а бажання зустрітися у Баканова, так і не прокинулось. На жаль, життя співробітника СБУ для них взагалі не має ніякого значення.

Зазначу, резонанс набув широкого розголосу не тільки в Україні, а й поза її межами. Зокрема, мені телефонували колишні співробітники СБУ з Відня, Франції, які змушені були звільнитися з аналогічних причин. Люди і до сьогодні надсилають мені матеріали щодо злочинів нашого керівництва.

«Винні понесуть покарання, і я – в тому числі»

Ілона Байбара: Так, а що в Києві представники СБУ пообіцяли?

Помічники Баканова мені обіцяли надати допомогу. На даний момент, я розраховую тільки на себе, і можливо, на нашого президента. Особисто у мене немає претензій до Баканова.

Коли я повернувся з Києва, моє керівництво викликало мене на так званий килим, і почало розповідати, що з приводу мене будуть призначати службове розслідування - винні понесуть покарання, і я в тому числі.

Ілона Байбара: Як гадаєте, чому генеральний прокурор не виявив бажання зустрітись з вами?

Думаю на нього почали тиснути різні політичні фігури, тому що начальники управлінь - це ставленики різних політичних спрямувань. Хоча повинно бути навпаки: є голова СБУ - він повинен дивитися на співробітника служби, який заслуговує на довіру і має певні якості для того, щоб стати начальником управління. У нас все відбувається навпаки. Придушити політичні моменти може тільки президент.

Ілона Байбара: Наразі ваше життя знаходиться під загрозою?

Скажу так, в Києві мене дуже серйозна людина познайомила з міжнародними журналістами, яким я передав вражаючі матеріали з однією умовою, що ніхто їх не опублікує (а там все стосується фінансових схем, скільки і хто отримує від ОЗУ і т.д.). Ми домовилися так: якщо зі мною щось відбувається, то ці люди оприлюднюють ці матеріали. Але це неабияк зашкодить СБУ, і мені цього не хотілося б.

Ілона Байбара: Перед інтервю ви зазначили, що СБУ зараз переживає не найкращі часи. Орієнтовано через три роки структура залишиться без гідних співробітників.

Я завжди вкладав в службу, але ніколи звідти не брав. Чомусь побутує ілюзія, що СБУ-ники заможно живуть. Але зауважу, у нас немає медицини,  заробітна плата  - 10 069 грн. Фактично я працюю, здійснюючи нагляд над правоохоронними органами всієї області: суди, прокуратура, поліція, податкова тощо. Мені дає держава такі повноваження і абсолютно не забезпечує ані мене, ані моїх співробітників матеріально. Ось саме, те що є зубожінням – воно сконцентроване в СБУ.

Мені телефонують з Києва колеги, які працюють в надсекретних підрозділах, вони йдуть у відпустки і таксують, аби прогодувати сім'ю.

Як сказав мій дуже хороший знайомий: «ті закони за якими зараз працює СБУ - вони були прийняті бандитами для захисту бандитів».

Коли ти перетворюєшся в «шістку» для бандитів - держава гине. Тому я розумію, що нам потрібна справжня реформа для спецслужби. Нам потрібно мало: підвищити зарплату, хоча б в 2 рази, та видавати кошти на оперативні витрати.

«Запорізька область від злочинної групи, аж ніяк не захищена»

Ілона Байбара : Злочинне угрупування, яких обертів набрало?

Зараз ОЗУ зачаїлося, як мені відомо, вони знизили свою активну діяльність, збільшили систему конспірації і захисту, вони це роблять наївно вважаючи, що ними хтось буде займатися. Але на жаль, перед вами сидить людина, котра займалася ними від душі: чесно і безкорисливо.

Рівень злочинності дуже високий. Вони займаються і торгівлею спирту, наркотиками, викрадають людей, та займаються вбивством.

Я дуже зрадів стосовно намірів президента видавати часткове громадянство. Оскільки злочинне угруповання настільки серйозно організували канал нелегальної еміграції спільно з співробітниками еміграційної служби та  деякими суддями. Зазначу, що  крім загрози криміногенної ситуації, це ще й призводить до втрата нашими людьми робочих місць.

Відтак наша область від злочинної групи, аж ніяк не захищена. На цих «агресорів»  не мають впливу ані поліція, ані прокуратура, ані судді, ані податкова, ані СБУ.

Ілона Байбара : Я правильно розумію, що етнічне угрупування продовжує розгалужувати сферу впливу? Наступний крок – мандат?

Поки я був у Києві - мене перевили в інший відділ, тобто я не займаюся справою ОЗУ. Скажу так: завтра в будь-якого бізнесмена можуть відібрати бізнес.

Дійсно, ОЗУ зараз заходить в політичну плоскість, коли вони досягнуть своєї мети, вони власними руками більше нічого робити не будуть. Адже розставлять своїх людей на керівні посади по всій країні, а на їх авторитет, який вони собі заробили впродовж багатьох років, працюватимуть бідні українські хлопці. Наступний крок - вони займуть крісла народних депутатів років через 5. Це тільки початок ...

Ілона Байбара: Ви хотіли наприкінці інтервю «взяти» додатковий час.

Я хотів подякувати всім моїм колегам в службі безпеки, які мене підтримали (а це 99%). Ті рапорти, які були опубліковані в ЗМІ - це заради мого захисту, а це інтерв'ю - заради вашого захисту і вашого майбутнього. Хочу висловити слова вдячності і виданню «Факти Запоріжжя», котре зацікавилось і висвітлило мою позицію та дало поштовх для реагування високопосадовців.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі