Хто винен у їдкому смороді в Запоріжжі?

Хто винен у їдкому смороді в Запоріжжі?

Цього тижня потужного суспільного резонансу набув системний спалах їдкого запаху на території Хортицького району Запоріжжя.

Обурені люди, що не бажають труїтися невідомими хімічними елементами, об’єдналися в групи в соціальних мережах та почали акцію масового звернення до органів влади та місцевого самоврядування.

Влада, як завжди, самоусунулась від болючих проблем своїх виборців. Імітуючи занепокоєність, навіть, провела засідання комісії  ТЕБ та НС, на якій шляхом гадання, дивним чином було ідентифіковано джерело неприємного запаху.

За версією комісії міської ради таким джерелом є гноєсховище ПрАТ «Відрадненське», що розташоване поблизу сел. Так, Відрадне знаходиться на відстані близько 20 км від Запоріжжя.

Крім того, що міська рада нахабно ввела в оману тисячі мешканців Хортицького району, вона ще примудрилася зняти з себе відповідальність за подальше масове отруєння мешканців міста.

Враховуючи, що ПрАТ «Відрадненське» знаходиться поза територією адміністративних меж міста, Запорізька міська рада дружньо вирішила, що тепер це є зоною відповідальності виключно Запорізької обласної адміністрації.

Ми розібралися в ситуації та можемо довести зворотне.

На публічному ресурсі «Портал Бабурка» активісти провели системне дослідження часу, місця та динаміки виникнення неприємного запаху. До слова, чого не зробила міська влада.

Таким чином, містяни встановили, що радіус поширення неприємного запаху є: друге кільце, де розташована піцерія «Прима піца» (вул. Гудименка, вул. Задніпровська, вул. Запорізького Козацтва).

Очевидно, що неприємний запах з гноєсховища не може поширюватись на такі далекі відстані. Якщо слідувати логіці головного екологічного інспектора області Павла Булановича, то в літню спеку, коли процеси гноїння відбуваються більш динамічно, а відповідно, виділяється більша кількість смороду, мешканці Хортицького району взагалі не могли б дихати ні вдень, ні вночі.

Але, такого смороду влітку, як пам’ятаємо, не було.

Окрім випадків, коли на новозбудованій котельній проводились пусконалагоджувальні роботи. Саме тоді вперше з’явився характерний сморід в повітрі, який і нині турбує запоріжан.

На це питання, звісно, з метою самопіару, звернув увагу народний депутат України від політичної партії «Слуга Народу» Євгеній Шевченко.

Саме тоді було встановлено, що джерелом їдкого запаху є новобудова котельна за адресою: м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, 7.

Але чому сьогодні Євген Шевченко вже не опікується питаннями екології?

По-перше, вибори вже позаду, а тому, ймовірно, за його думкою, питаннями екології повинні займатись профільні інституції. Сподіваємось тільки на активістів, яким регулярно належить самим відстоювати та захищати свої права на життя, здоров’я та чисте повітря!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі