Хто винен у їдкому смороді в Запоріжжі?

Хто винен у їдкому смороді в Запоріжжі?

Цього тижня потужного суспільного резонансу набув системний спалах їдкого запаху на території Хортицького району Запоріжжя.

Обурені люди, що не бажають труїтися невідомими хімічними елементами, об’єдналися в групи в соціальних мережах та почали акцію масового звернення до органів влади та місцевого самоврядування.

Влада, як завжди, самоусунулась від болючих проблем своїх виборців. Імітуючи занепокоєність, навіть, провела засідання комісії  ТЕБ та НС, на якій шляхом гадання, дивним чином було ідентифіковано джерело неприємного запаху.

За версією комісії міської ради таким джерелом є гноєсховище ПрАТ «Відрадненське», що розташоване поблизу сел. Так, Відрадне знаходиться на відстані близько 20 км від Запоріжжя.

Крім того, що міська рада нахабно ввела в оману тисячі мешканців Хортицького району, вона ще примудрилася зняти з себе відповідальність за подальше масове отруєння мешканців міста.

Враховуючи, що ПрАТ «Відрадненське» знаходиться поза територією адміністративних меж міста, Запорізька міська рада дружньо вирішила, що тепер це є зоною відповідальності виключно Запорізької обласної адміністрації.

Ми розібралися в ситуації та можемо довести зворотне.

На публічному ресурсі «Портал Бабурка» активісти провели системне дослідження часу, місця та динаміки виникнення неприємного запаху. До слова, чого не зробила міська влада.

Таким чином, містяни встановили, що радіус поширення неприємного запаху є: друге кільце, де розташована піцерія «Прима піца» (вул. Гудименка, вул. Задніпровська, вул. Запорізького Козацтва).

Очевидно, що неприємний запах з гноєсховища не може поширюватись на такі далекі відстані. Якщо слідувати логіці головного екологічного інспектора області Павла Булановича, то в літню спеку, коли процеси гноїння відбуваються більш динамічно, а відповідно, виділяється більша кількість смороду, мешканці Хортицького району взагалі не могли б дихати ні вдень, ні вночі.

Але, такого смороду влітку, як пам’ятаємо, не було.

Окрім випадків, коли на новозбудованій котельній проводились пусконалагоджувальні роботи. Саме тоді вперше з’явився характерний сморід в повітрі, який і нині турбує запоріжан.

На це питання, звісно, з метою самопіару, звернув увагу народний депутат України від політичної партії «Слуга Народу» Євгеній Шевченко.

Саме тоді було встановлено, що джерелом їдкого запаху є новобудова котельна за адресою: м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, 7.

Але чому сьогодні Євген Шевченко вже не опікується питаннями екології?

По-перше, вибори вже позаду, а тому, ймовірно, за його думкою, питаннями екології повинні займатись профільні інституції.

По-друге, котельня за вказаною адресою фактично належить Ростиславу Шурмі, хоча, юридично права на суб’єкт господарської діяльності, який виробляє тепло на зазначеній котельні належить іншим особам.

По-третє, як відомо, до теперішнього часу Запорізька міська рада є повністю підконтрольною Ростиславу Шурмі, а тому цілком логічно, що, навіть під загрозою смерті, посадовці не змогли б помітити новозбудовану котельну, яка травить людей. Тому і було обрано "цапа відбувайла" в якості Відрадненської птахофабрики.

По-четверте, державна екологічна інспекція є теж повністю підконтрольна ПАТ «Запоріжсталь» та особисто Ростиславу Шурмі. Заступник головного екологічного інспектора регіону Інна Серякова вже багато років отримує зарплатню від комбінату та мета її діяльності полягає в екологічному «кришуванні» бізнесу Рената Ахметова. Тому Павло Буланович, який, ймовірно, отримує долю від Серякової, публічно озвучив висунуту версію міської ради про джерело неприємного запаху.

По-п’яте, новий губернатор Віталій Туринок, як відомо, теж є повністю підконтрольний Ростиславу Шурмі, який купив його тим, що під контролем «Опозиційного блоку» перебуває більшість депутатів Запорізької обласної ради, тому Туринок і дає вказівки Булановичу робити так, як скаже йому Шурма.

По-шосте, юридично котельна використовує в якості палива для виробництва тепла лушпиння соняшника, яке не може давати сморід, який відчувають мешканці. Насправді ж котельня працює переважно на висушеному легніні, звалище якого розташовано поблизу села Наталівка Запорізького району. На це звалище десятиліттями скидались відходи піролізного виробництва з багатьох промислових підприємств. Тобто легнін, являє собою подріблену тирсу, яка просякнута всіма хімічними елементами та важкими металами, які тільки можна собі уявити.

За часи правління, Ростиславу Шурмі вдалося отримати контроль над звалищем, потім був збудований цех по виробництву паливних брикетів із зазначеного легніну. Після цього була збудована котельна, яка отримала всі погодження від концерну «МТМ», що підконтрольний Шурмі та міській владі та підключилось до системи міського опалення. Характерно, що зазначена котельна опалює переважно заклади освіти та медицини, які фінансуються з міського бюджету. Відповідно, вказана котельна приносить сотні мільйонів гривень кожного опалювального сезону, а ще більший прибуток досягається саме шляхом використання легніну  в якості палива. От тільки біда, смердить сильно, ось і було погоджено версію про Відрадненську птахофабрику.

По-сьоме, як тільки починає смердіти, концерн МТМ починає активно рекламувати екологічність та безпечність новозбудованої котельні на 5-му каналі, який теж підконтрольний Ростиславу Шурмі.

Зважаючи на викладене ставимо питання, де партія «Зе» з Володимиром Зеленським, де міська та обласна влада, де контрольні інституції?

Сподіваємось тільки на активістів, яким регулярно належить самим відстоювати та захищати свої права на життя, здоров’я та чисте повітря!

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі