Хто зірвав програму по боротьбі з амброзією у Запоріжжі та чому зростає кількість звернень до лікарів?

Хто зірвав програму по боротьбі з амброзією у Запоріжжі та чому зростає кількість звернень до лікарів?

Літо минуло, мов його й не було. Містяни продовжують насолоджуватись останніми теплими днями, а ось алергіки вже чекають перших морозів, аби врятуватись від цвітіння амброзії, адже в цьому році  її у Запоріжжі чимало.

Декілька місяців поспіль наша редакція слідкувала за перебігом подій навколо програми боротьби з карантинними рослинами, яку започаткувала Запорізька міська рада. Авжеж, для такої справи із бюджету було виділено не 3 копійки. У 2020 році на ліквідацію амброзії вже витратили 12 млн грн. У Вознесенівському, Хортицькому, Дніпровському, Олександрівському, Комунарському та Заводському районах боротися з амброзією за результатами тендеру взялися  ТОВ «Запоріжжя комунальне» та ТОВ «Еко вік плюс», підконтрольні Дмитру Лободі.  Однак таку почесну місію підрядник – «переможець» провалив, залишивши після себе хащі квітучого бур‘яну.

Крім того, компанія попалася на підробці висновку щодо препарату «Амбромаг», який напалмом випалює все навкруги, крім карантинного бур'яну. На одному із засідань постійної робочої комісії радник мера Валерій Еделєв, опинившись у глухому куті від тиску громадськості та ЗМІ, також визнав, що районні ради не спромоглись гідно перевірити тендерну документацію .

«Вы не сделали одного прежде чем проводить тендер, вы должны были провести хотя быпробные работы на тот препарат и посмотретьих результаты хотя бы визуально… любому дажене специалисту понятно  это не тот препарат который заявлен в борьбе с карантиннымирастениями…В Александровском районе выгореловсе кроме амброзии», - запевнив радник мера.

Нагадаємо, у переліку дійсних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданих Держпродспоживслужбою,  номер документів, який надав підрядник - відсутній, про що можна було дізнатись переглянувши офіційний сайт відомства.

Серед іншого, ми вже писали про те, як з амброзії зробити бізнес (зокрема, це стосується фірм з орбіти Дмитра Лободи «Запоріжжя Комунальне», «Еко Вік», «Топ Енержи Груп»). Це лише частина фірм, які цього року виграють підряди на реконструкцію парків, покіс та обробку хімікатами тієї самої амброзії.

Тож результатами наших журналістських перевірок ми систематично ділилися з читачами.

Попри всі перепони та звинувачення пана Еделєва на черговій ревізії району в адресу нашої редакції у розповсюдженні фейкової інформації, у місцевих можновладців не було вибору, тільки як розірвати всі контракти із підрядниками «Запоріжжя комунальне» та «Еко вік плюс». Але освоїти державні мільйони компаніям  та зацікавленим особам - не вийшло. Гроші, які виділялися на хімічну боротьбу, було перерозподілено на механічний покіс та фітоценотичний етап.

Єдиним районом, який продовжував роботи у боротьбі хімічним методом, став Шевченківський. Тож, днями відбувся черговий рейд, у ході яких представники профільних структур, міська влада, громадськість та журналісти перевіряли  об’єкти, де вже інший підрядник виконував один з етапів боротьби – обробку хімічним методом. І результат є.

А от що трапилося з іншими районами по знищенню амброзії,  та чому у той час,  коли амброзія пилкує, її вирішили покосити,  ми таки дізналися з останньої виїзної робочої групи, на якій радник мера пан Еделєв повідомив, що кошти «перекинули»  на покіс.

Однак, є все ж таки ложка дьогтю у цій солодкій інформації. У системі Прозоро вже оприлюднили ці тендери, і  можна здогадатись, хто став знову переможцем цього підряду, авжеж -  «Еко вік плюс». Та чи наважаться районні ради після фіаско компанії, повторно укласти договори – покаже час. Проте сумна тенденція віддавати підряди «своїм» фірмам стала  у Запоріжжі буденною справою. 

Нагадаємо, що у 2017 році підрядник з орбіти Дмитра Лободи ПП  "Марков" вже вкрав у Запорізької міської ради  кошти  на обробку амброзії в особливо великих розмірах,  про що йдеться в ухвалі суду.

Поки можновладці вирішують як поділити підряди, у Запоріжжі від полінозу на амброзію страждають запоріжани та гості міста. Так, 27 серпня 22-річна студентка з Марокко Саламі,  страждаючи від алергії в умовах карантину в гуртожитку медичного університету,  вирішила самовільно перервати ізоляцію та намагаючись вийти через вікно другого поверху, не втрималася, впала на землю і травмувалася. Медики діагностували у студентки компресійний перелом хребта. Зараз її прооперували  та вона знаходиться у задовільному стані, пише на своїй сторінці у Facebook голова Асоціації національних меншин Науфаль Хамдамі 

Тож, доки радник мера Валерій Еделєв заплющує очі віддає підряди своїм людям на розчищення малих річок, доки  виділяють додатково 6 млн грн на сквер Піонерів, який вже і так добудований,  доки будуть  замилювати  очі  боротьбою з амброзією «на папері», містяни та гості  Запоріжжя не зможуть почувати себе безпечно.   

Впевнені, що після виборів ситуація все ж таки  зміниться і до влади прийдуть справжні лідери. Тому що Запоріжжя заслуговує реальних дій, де питання забрудненого повітря  в купі з амброзією, парками та водопостачанням не вирішувались роками.

Громадська організація «Справжні дії» та редакція «Факти Запоріжжя» й надалі буде стежити за перебігом подій, щоб #ЗНОВУВКРАЛИ на амброзії Запоріжжя стало не можливим!

Заплановані адреси обробки амброзії у Запоріжжі. Якщо ви виявили невідповідність, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0 800 302 700 / 096 693 69 08 ГО «Справжні дії»!

Коментарі