Інженери запрошують запоріжан об'єднатися для допомоги медикам у боротьбі з коронавірусом

Інженери запрошують запоріжан об'єднатися для допомоги медикам у боротьбі з коронавірусом

Інженери та медики закликають мешканців Запоріжжя об’єднати зусилля в боротьбі з коронавірусом, зокрема – в розробці та виробництві засобів захисту та медичного обладнання.

З цією метою була створена платформа Yak.today, де медики можуть повідомити про свої потреби, а майстри й інженери викладають свої розробки: покрокові інструкції, креслення, технічну документацію для виробництв.  Тут є як інструкції до речей, які будь-хто може зробити вдома, так і до тих, які потребують базового обладнання та фахових навичок. 

Наразі над сайтом Yak.today працюють інженери “гараж хабу” з Харкова, Maker Faire та HackLab із Києва, Metalab з Івано-Франківська й інших відкритих майстерень та окремі спеціалісти з різних міст України. 

На сайті Yak.Today можна подати власну інструкцію, яку перевірить команда спеціалістів та, за потреби, допрацює й додасть необхідні дані. Команда проєкту закликає ділитися інструкціями всіх, хто має свої напрацювання або переклади з іноземних джерел. Лікарі перевіряють проєкти на придатність для реального застосування. Деякі рішення вже перевірені в реальних умовах в лікарнях, деякі розробляються на запит медиків.

Найпоширеніший запит лікарів на сьогодні – це засоби індивідуального захисту. Партнерська група волонтерів не лише виклала на сайт інструкцію, але й виготовила та розвезла по лікарнях Харкова понад 450 захисних щитків і планує виготовити загалом не менш як півтори тисячі. 

“Допомогти може кожен, хто має 3D-принтер, або готовий профінансувати закупівлю пластика. Для цього потрібно повідомити мені на сторінку у Фейсбук або на сторінку “гараж хаб” у цій же соціальній мережі”, - зазначає координатор проєкту Єгор Іштван

Інструкції на сайті Yak.Today діляться на три типи: 

  • - для людей, які мають базові вміння робити щось руками (напр, елементарний захисний щиток або паперові іграшки для дітей, які не шкода принести навіть у лікарню);
  • - для тих, хто має ЧПК-обладнання, 3D-принтер, швацьку машинку чи інше нескладне обладнання (наприклад, вдосконалений захисний щиток);
  • - для власників підприємств,  які готові переорієнтувати свої потужності на нові потреби (наприклад, масово виготовляти щитки або захисні костюми).

Усі бази платформи Yak.today є безкоштовними. За розвитком проєкту можна стежити на сторінках у Фейсбуці та Інстаграмі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі