Кабмін виділив кошти на судно,яке вивчатиме Антарктиду та Світовий океан

Кабмін виділив кошти на судно,яке вивчатиме Антарктиду та Світовий океан

На придбання судна Уряд виділив 252 млн грн.

Уряд знайшов кошти для закупівлі наукового судна, за допомогою якого досліджуватимуть Антарктиду та Світовий океан. Рішення схвалили 20 листопада поточного року. Про це повідомляють у пресцентрі Міністерства науки і освіти України.

За наявною інформацією, угоду про придбання судна планують укласти до кінця 2019 року. Як зазначає міністерка Ганна Новосад, наразі відбувається завершальний етап підготовки програм полярних досліджень України на 2021-2030 роки, у якому вже враховано наявність судна. 

Очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий наголосив на тому, що з кінця 20 століття Україна не мала суден, необхідних для проведення досліджень у Світовому океані та надання підтримки антарктичним дослідженням. 

«Купівля власного судна і відновлення наукових рейсів надзвичайно посилюють наші наукові можливості. Також ми зможемо утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту. І, до речі, буде дуже символічно до 25-річчя нашої станції «Академік Вернадський» нарешті прийти на неї на власному судні», - коментує Євген Дикий.

На придбання судна Кабінет Міністрів виділив 252 млн грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі