Кадрові зміни в Департаменті капітального будівництва Запорізької ОДА

Кадрові зміни в Департаменті капітального будівництва Запорізької ОДА

14 листопада у Запорізькій обласній державній адміністрації відбувся конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту капітального будівництва. За результатами визначеними конкурсною комісією загального рейтингу кандидатів та за результатами співбесіди із суб’єктом призначення переможцем конкурсу очікувано став Віктор Ярош.

Також Віктор Ярош подав до НАЗК декларацію кандидата на посаду.

Подібне кадрове рішення керівництва Запорізької ОДА є неоднозначним, адже за даними єдиного державного реєстру судових рішень Віктор Ярош у 2014 році вироком Заводського районного суду міста Запоріжжя визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів) і йому призначено покарання у вигляді штрафу в сумі 4250 гривень, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих функцій строком на один рік.

З матеріалів справи: Віктор Ярош у червні 2013 року перебуваючи на посаді директора ТОВ «БК «Будальянс», діючи умисно, з метою перемоги на відкритих торгах за бюджетні кошти з предметом закупівлі «Реконструкції будівлі дошкільного навчального закладу № 294 по вул. Лассаля 52-а, Заводського району м. Запоріжжя», внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо працюючих по основному місцю роботи на ТОВ «БК «Будальянс» працівників та наявності у власності та в оренді підприємства засобів виробництва, підписали їх. Після чого надали ці підроблені документи у складі документів пропозицій конкурсних торгів ТОВ «БК «Будальянс» підприємству замовнику КП «Управління капітального будівництва».

Також Віктор Ярош перебуваючи на посаді керівника ТОВ "Будівельна компанія "Будальянс" притягувався і до адміністративної відповідальності:

  • 19 травня 2015 року постановою Ленінського районного суду м. Запоріжжя Яроша В.О. оштрафовано за порушення терміну сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, визначеного в уточнювальному розрахунку до декларації ПДВ (ч.1 ст. 1632 КУпАП);
  • 29 березня 2017 року постановою Ленінського районного суду м. Запоріжжя Яроша В.О. притягувався до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю (ч. 1 ст. 41 КУпАП), справу закрито за строками давності.

Не зрозуміло навіщо призначати на посаду директора Департаменту, який має високі корупційні ризики, особу, котра раніше неодноразово порушувала закон? Тим паче, Віктор Ярош засуджений за підробку документів під час прийняття участі у тендерних закупівлях, а його робота безпосередньо зв’язана із забезпеченням здійснення державних закупівель у сфері будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, комунальних доріг на території всій Запорізької області. Департамент виступає замовником проведення будівельних та ремонтних робіт соціально важливих об’єктів, на які виділяються багатомільйонні суми з державного бюджету держави.

Раніше ми розповідали, що Віктор Ярош, з середини жовтня спільно з Ігорем Іздебським та Сергієм Константіновим зайняли кабінет директора Департаменту капітального будівництва та колегіально керують зазначеним підрозділом, директор якого Сергій Бєлєвцов звільнився за власним бажанням. Такий стан речей склався завдяки тому, що Віктор Ярош — це колишній начальник нового заступника голови Запорізької ОДА Володимира Тарасенка.

7 листопада Віктор Ярош, у якості виконуючого обов’язки Департаменту капітального будівництва, відвідав місто Бердянськ, де оглянув об’єкти, будівництво яких здійснюється коштом державного бюджету та надав оцінку стану виконання робіт. Під час інспекції було перевірено берегоукріплення набережної Бердянська, ремонт котельні міської лікарні та реконструкція кардіологічного відділення КУ "Бердянська міська лікарня".

Особа, яку було засуджено за скоєння кримінального правопорушення з корисливих мотивів, навіть якщо судимість вважається погашеною, не може обіймати будь-яку посаду державного службовця.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі