Керівництво "Держгеокадастру" зарезервувало 200 га земельних ділянок для атовців

Керівництво 'Держгеокадастру' зарезервувало 200 га земельних ділянок для атовців

Сьогодні, 2 жовтня, відбулась зустріч учасників АТО та ООС з представниками ГУ "Держгеокадастр". Мета круглого столу - обговорення питання стосовно видачі земельних ділянок для військових.

Так,  в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області Петро Присяжнюк зарезервував 200 га землі під ділянки для атовців.

Голова  Консультативної ради учасників АТО та ОСС при облдержадміністрації Андрій Хімічев наголосив, що протягом чотирьох років гальмувалася робота на всіх етапах щодо виділення земельних ділянок. Лише низький відсоток ветеранів отримали у власність паї. Також досить часто виявлялося, що земельні ділянки, які зарезервовані, вже були зайняті іншими людьми.

"На сьогодні Держгеокадастром проведено роботу по виявленню вільних земельних ділянок та тих, де вже закінчився договір оренди. Наразі існує можливість зарезервувати ці ділянки для подальшої передачі їх у власність учасникам АТО.  Держгеокадастр також провів певну роботу і тепер кожний наказ, що видає землевпорядний орган, буде знаходитись у вільному доступі для всіх охочих. За результатами зустрічі з представниками облдержадміністрації та учасниками АТО прийнято рішення визначити перелік земельних ділянок для їх резервування. Наразі у трьох районах області – Вільнянському, Мелітопольському та Якимівському – виявлено близько 200 га вільної землі. Це дасть можливість  забезпечити земельними ділянками близько 100 учасників АТО. Це ділянки, де закінчився договір оренди та є можливість включити їх до переліку, щоб задовольнити потреби ветеранів АТО", − зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Петро Присяжнюк.

За попередніми даними, у Запорізькій області на отримання земельних ділянок очікують близько 10 тисяч учасників АТО.

Нагадаємо, 30 вересня біля Інституту землеустрою зібралися небайдужі люди, зокрема учасники АТО. Мета мітингу - домогтися виділення земельних ділянок учасникам АТО та звільнення представників місцевої влади, які проводили численні махінації з цією землею.

Журналісти "Факти Запоріжжя" поспілкувалися з одним з організаторів заходу, учасником АТО Ігорем Маринюком:

- Вже п’ять років ми вирішуємо дане питання. Ми просимо звільнити тих, хто останні роки наживався на земельній справі. Є інформація про те, що охочі оформити землю повинні були заплатити 500 доларів, але ветерани АТО сюди  не входили. Також ми хочемо зробити комісію, яка перевірить, кому виділяли земельні ділянки.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі