Керівництво Запорізької міськради планує провести реконструкцію скверу, аби вивести мільйони з місцевого бюджету на вибори

Керівництво Запорізької міськради планує провести реконструкцію скверу, аби вивести мільйони з місцевого бюджету на вибори

Під час моніторингу запорізьких об’єктів будівництва ми з’ясували, що за рік вартість реконструкції скверу ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників, розташованого по вул. Л. Чайкіної, збільшилась на 8 мільйонів і наразі складає 24 мільйони гривень.

У квітні минулого року Районна адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району уклала угоду з ТОВ «Статусбудінжиніринг» на проведення ремонтних робіт по реконструкції скверу м. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників, загальною вартістю 16,1 млн грн.

За умовами договору фірма до кінця липня 2020 року мала реконструювати сквер ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників, під час якого здійснити вертикальне планування території, вимощення тротуарної плитки, улаштування бортових каменів, озеленення території, встановлення малих архітектурних форм (лавки, урни, спортивний та дитячий майданчики, велопарковка), улаштування бетонної стелі та флагштоків, встановлення зовнішнього освітлення та системи ручного й автоматичного поливу, реконструкція каналізації, водопроводу та системи освітлення громадського туалету. При цьому, як повідомляє видання Наші Гроші. Запоріжжя замовником була завищена вартість окремих будівельних матеріалів.

У грудні 2019 року з’ясувалось, що в ході виконання договору виникла низка додаткових робіт, які неможливо було передбачити на початковій стадії проєктування робіт, проєктно-кошторисна документація по об’єкту була скоригована, тому у січні 2020 року з місцевого бюджету на реконструкцію скверу додатково виділили 3,8 млн грн.

У липні поточного року підрядник знов повідомив, що виникла низка додаткових робіт, які неможливо було передбачити на початковій стадії проєктування робіт, у результаті чергового коригування проєктно-кошторисної документації вартість об’єкту збільшились ще на 4,2 млн грн.

В якості підрядної організації для виконання цих робіт було запропоновано запросити ТОВ «Статусбудінжиніринг» - підприємство, яке є попереднім виконавцем робіт за первинним договором. За твердженням чиновників Запорізької міськради це надає можливість при виконанні робіт забезпечити сумісність робіт з тими, що вже виконані, а при закінченні робіт забезпечить належним чином передачу об'єкта в експлуатацію в цілому.

Поки чиновники запевняють у надійності підрядника правоохоронці вже розпочали  розслідування результатів співпраці ТОВ «Статусбудінжиніринг» та фіктивної фірми. Так, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень слідчими Хортицького ВП ГУНП в Запорізькій області відносно посадових осіб ТОВ «Статусбудінжиніринг» здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням за № 12019080070000323, від 19.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, за фактом укладання договору субпідряду та перерахування грошових коштів на рахунки фіктивної фірми.

Згідно з матеріалами справи, районна адміністрація Запорізької міської ради у Хортицькому районі протягом 2018 року уклала з ТОВ «Статусбудінжиніринг» 4 договори на будівництво тротуарів:

  • від вул. Рубана, 24 до вул. Хортицьке шосе, 40 вартістю 726 тис. грн;
  • від ЗНВК № 108 по вул. Калнишевського вартістю 1 млн грн;
  • від вул. Дорошенка, 4 до зупинки ЗБНВК № 106 вартістю 180 тис. грн;
  • від вул. Дорошенка, 4 до проїжджої частини кола по вул. Рубана, 20 вартістю 363 тис. грн.

Отримані гроші  ТОВ «Статусбудінжиніринг» перерахувало ТОВ «Ворктер» за роботи з укладання плитки. Але правоохоронці довели, що окрім директора у цій фірмі ніхто не працює. Директор компанії пояснив, що на посаду його оформили без згоди, обманом. Мети господарської діяльності він не мав та нікому не доручав діяти від його імені. Ніколи не укладав жодних договорів. Товари, роботи та послуги на адресу підприємств-контрагентів не постачав, грошовими коштами, які поступали на розрахункові рахунки ТОВ «Ворктер», не розпоряджався. Тож, є підстави вважати, що в документи, які підтверджують якість та обсяг виконаних робіт з укладання тротуарної плитки в Хортицькому районі, внесли свідомо неправдиві відомості.

Також на замовлення районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ТОВ «Статусбудінжиніринг» виконує підряд по реконструкції елементів благоустрою скверу Піонерів в м. Запоріжжя вартістю 16,4 млн грн. За результатами моніторингу закупівлі Східним офісом Держаудитслужби в Запорізькій області складено висновок від 4 лютого 2020 р., яким тендерна пропозиція ТОВ «Статусбудінжиніринг» підлягає відхиленню на підставі вимог пунктів 1 та 4 частини першої статті 30 Закону як така, що не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.

Попри висновки Держаудитслужби керівництвом районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району 11 серпня оголошено додатковий тендер по реконструкції скверу Піонерів, за версією чиновників у підрядника виникла необхідність у проведенні додаткових будівельних робіт та збільшення обсягів робіт на 5,7 мільйона гривень, аргументація аналогічна з історією реконструкції скверу ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників, а саме - у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника.

Загалом за даними електронної системи закупівель Prozorro, ТОВ «Статусбудінжиніринг» протягом 2017-2020 років отримало від Запорізької міськради підрядів на 76 мільйонів гривень.

Маємо припущення, що гроші в сумі 10 млн грн, виділені у серпні поточного року з місцевого бюджету на реконструкцію  скверу ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників та реконструкції скверу Піонерів, посадовими особами ТОВ «Статусбудінжиніринг» через фіктивні фірми будуть переведені в готівку, з метою їх подальшого використання чинною владою для отримання перемоги під час місцевих виборів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі