Керуюча компанія «Місто для людей» прокоментувала скандал стосовно аварійних будинків у Запоріжжі

Керуюча компанія «Місто для людей» прокоментувала скандал стосовно аварійних будинків у Запоріжжі

Нещодавно у Запоріжжі набрали розголосу проблеми щодо аварійного стану будинків та керуючих компаній, які їх обслуговують. Крім того, низка будівель є пам’ятками архітектури, а ось відповідальність за їх руйнування на себе ніхто брати не хоче.

Представники ЗМІ, громадськість, мешканці та депутати звертали увагу на підлог підписів та незаконну передачу будинків між двома фірмами «Місто для людей» та «Запоріжремсервіс». Наша редакція також розбирала цю конче нагальну тему, опираючись на заяви мешканців будинків з електронного сайту петицій, активістів та коментарів місцевих депутатів. Після публікації до нас з офіційним коментарем звернулась компанія «МДЛ», яка пояснила не пересічності щодо управління.

Так 27 липня, мешканка будинку зареєструвала на сайті петицій звернення про рятування 13 під’їзду по проспекту Соборному 177. Авторка тексту наголошує, що несуща стіна тріщить по швах, а про те, що у них змінилась керуюча компанія, якою стала «МДЛ» навіть не знали.

Пресслужба компанії у свою чергу повідомляє, що:

«Технічну документацію на будинок №177 по проспекту Соборному керуюча компанія отримала 24 липня і розпочала управління. Тим не менш, процес передачі технічної документації затримався, а від перших зборів з мешканцями пройшло немало часу. Мешканці будинку прийняли рішення все ж таки не змінювати управителя. Тому після декількох днів управління технічна документація була надана мешканцям і на їхнє прохання передана попередньому управителю згідно з рішенням загальних зборів мешканців, затвердженого відповідним протоколом»,- зауважує «МДЛ».

Щодо будинку по вулиці Трегубенко, 24, де за словами депутата Віталія Рябцева під час проведення зібрання мешканці будинку виявили 14 підроблених підписів, на підставі нібито яких було прийнято рішення про перехід будинку в управління «МДЛ». Пресслужба зазначає, що вони дійсно мали намір взяти будинок в управління.

«1 березня дійсно з цим будинком був підписаний договір на управління керуючою компанією “Місто для людей”. Але для того, щоби нова керуюча компанія могла розпочати управління будинком, недостатньо лише укладання договору на управління. Необхідно, щоби мешканці будинку більшістю прийняли рішення щодо розірвання договору з попередньою керуючою компанією. Оскільки мешканці в ході перемовин прийняли рішення залишитись із попереднім управлінцем і не стали розривати з ним договірні відносини, керуюча компанія “Місто для людей” не отримувала технічну документацію на цей будинок і, відповідно, не могла повноцінно розпочати обслуговування будинку. Відповідно, мешканці цього будинку нічого не винні керуючій компанії»,- зазначає компанія

А ось платіжки, які все ж таки отримують мешканці будинку, містили перерахунок та в результаті - нульові нарахування.

«Тим мешканцям будинку №24 по вул.Трегубенка, які сплатили рахунок, керуюча компанія поверне кошти. Для цього необхідно звернутись до керуючої компанії та надати дані з банку про номер банківського рахунку (IBAN - International Bank Account Number), на який будуть зараховуватись ці кошти»,- коментує «МДЛ».

Також ЗМІ зазначали, що ці дві компанії були помічені у поділі будинку по проспекту Соборному 234, який знаходиться в аварійному стані. Там фасад будинку понівечено, тріщать стіни, стеля та фундамент просідає через затоплення. Так, з лютого по сьогодні, будинок кочував від одного керуючого до іншого. Однак, ні перший, ні другий ради дати йому вчасно не змогли.

"Проте «МДЛ» поясню, що «керуюча компанія  отримала технічну документацію на будинок №234 по проспекту Соборному і розпочала управління 24 липня. Пори те, що отримати документи мали ще 1 липня. В той же день пройшла спеціальна комісія у складі представників Департаменту ЖКГ, мерії, науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій, всіх профільних служб міста, керуючих компаній. Наші фахівці одразу пристали до виконання рекомендацій за висновками комісії - встановлені підпори в квартирах та в під’їзді, тимчасово перекрита покрівля для перешкоджання потрапляння атмосферних опадів в будинок, проведені роботи по демонтажу штукатурки, що могла загрожувати мешканцям в будинку та перехожим на вулиці, встановлені маяки, які регулярно контролюють фахівці аварійної бригади",- повідомляє пресслужба.

Однак думки співвласників розділились, тож вирішилось питання піти з управління.  

«Тому, для уникнення будь-яких маніпуляцій і провокацій, ввечері 28 липня на будинку №234 по проспекту Соборному пройшли загальні збори мешканців. На зборах керуюча компанія “Місто для людей”, яка лише нещодавно взяла в управління цей будинок, поставила запитання мешканцям, чи хочуть вони продовжувати обслуговування в керуючій компанії, або ж хочуть розірвати договір на управління. Мешканцям був запропонований план ремонтно-відновлювальних робіт, які керуюча компанія мала би виконати в разі, якщо мешканці ухвалюють рішення залишитись в управлінні “Місто для людей”. Але співвласники будинку не згодились на запропонований план. Рішенням загальних зборів мешканці вирішили піти з управління “Місто для людей” та повернутись в управління керуючої компанії “Запоріжремсервіс”. З першого серпня будинок за рішенням загальних зборів обслуговується попереднім управителем. Такі питання вирішують мешканці більшістю голосів співвласників квартир будинку, це їхнє законне право - змінювати управителя»,- коментує «МДЛ».

Аналогічна історія склалась із будинком по проспекту Соборний, 175.

"Тут укладено індивідуальний договір. Він дає можливість мешканцям разом з фахівцями керуючої компанії визначати пріоритетність ремонтів, перелік та періодичність надання послуг. На даному будинку необхідно провести багато робіт. В першу чергу, наші фахівці запланували такі, що пов’язані з оновленням мереж у підвалі. Наскільки нам відомо, до того, як будинок перейшов до нас в управління, в підвалі відбувся порив трубопроводу холодного водопостачання. Затоплення підвального приміщення могло стати причиною утворення тріщин на будинку та падіння ліпнини. Саме тому, щоби виключити в майбутньому аварійні ситуації, буде замінено близько 30 погоних метрів трубопроводу в підвалі",- запевняє пресслужба.

Наразі, як зазначається будинок перебуває під наглядом спеціальної лабораторії діагностики деформацій будівельних конструкцій. Тріщини в будинку, а точніше - їхній рух контролюється спеціалістами державного науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій.

«За інформацією фахівців, для того, щоби проводити ремонтно-відновлювальні роботи, розшиття тріщин, необхідно, щоби нульовий рух було зафіксовано впродовж певного часу. Лише тоді можна розпочинати ремонтно-відновлювальні роботи. Зараз у другому під’їзді відбуваються роботи по демонтажу аварійних ділянок штукатурки, щоби не допустити падіння цих ділянок. Коли настане час ремонтно-відновлювальних робіт, будуть розшиватися тріщини, проводитись виштукатурювання»,- йдеться у повідомлені.

Серед іншого компанія зазначає, що бо будівля є історичною пам’яткою вже запрошено відомого скульптора.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі